• $8,6294
 • €10,1295
 • 493.349
 • 1393.37
16 Eylül 2021 Perşembe 09:54 | Son Güncelleme:

TOKİ Gaziantep 14 bin konut başvurusu nasıl yapılır? E-devlet TOKİ Gaziantep Kuzeyşehir başvuru ekranı sizlerle!

TOKİ Gaziantep 14 bin konut başvurusu nasıl yapılır" E-devlet TOKİ Gaziantep Kuzeyşehir başvuru ekranı sizlerle!

E-devlet TOKİ Gaziantep 14 bin konut başvuru ekranı yoğun ilgi görüyor. TOKİ Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 14 bin konut projesi için ön başvurular bugün başlıyor. Proje başvurmak isteyenler "TOKİ Gaziantep 14 bin konut başvurusu nasıl yapılır? TOKİ Gaziantep 14 bin konut kura çekimi ne zaman?" sorularının yanıtını araştırıyor...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, işçi, memur ve emekliler için 14 bin konutluk proje başlattı. Belediye Başkanı Fatma Şahin, "İlk etapta Kuzeyşehir'e ve Güneyşehir'e 300 konut, Kızılhisar bölgesine de 340 konut yapılacak." dedi. Proje için ön başvurular 15 Eylül'de başlıyor. Peki, TOKİ Gaziantep 14 bin konut başvurusu nasıl yapılır? E-devlet TOKİ Gaziantep Kuzeyşehir başvuru ekranı

E-DEVLET TOKİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

TOKİ GAZİANTEP 14 BİN KONUT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 14 bin konut projesi için başvurular 15 Eylül- 1 Kasım tarihleri aralığında kabul edilecek. Başvuru işlemleri Gazi Konut A.Ş. satış ofisi ve web sitesi üzerinden alınacak.

TOKİ GAZİANTEP 14 BİN KONUT PROJESİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, işçi, memur ve emekliler için 14 bin konutluk proje başlattı. Belediye Başkanı Fatma Şahin, düzenlenen lansmandaki konuşmasında, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi.

Söz konusu projenin özel sektör iş birliğiyle yapılacağını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

"İlk etapta Kuzeyşehir'e ve Güneyşehir'e 300 konut, Kızılhisar bölgesine de 340 konut yapılacak. Şehir genelinde çalışan işçi, memur ve emekli vatandaşlar, uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olacak. Gelir-gider tablosuna göre ödeme planının hazırlanacağı projede, en geç 15 Eylül'de kadar ön talepler toplanmaya başlanacak. Bürokratik işlemlerinin büyükşehir tarafından yapıldığı, iki yılda da konut yapma şartını getirdiğimiz bir sistemi hayata geçiriyoruz. İstenilen sürede bunun yapılması şart. Aksi taktirde sorumlular sistemin dışında kalacak. Bunun yanı sıra kira ve konut fiyatlarını aşağı çekmek için arsa maliyetlerinin hepsini biz göğüslüyoruz."

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de emeği geçenlere teşekkür etti.

Kentin her anlamda hızlı büyüdüğünü belirten Koçer, "Şehrimizin en önemli konularından birisi konut açığı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin attığı bu adımı çok değerli ve anlamlı bulduğumuzu ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak da kentin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini söyleyerek "Gaziantep büyük bir şehir, konuttaki sorunların altından kalkacağız. Bu anlamda yeni projemizin de kıymetli olduğuna inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan da projenin detaylarına ilişkin sunum gerçekleştirdi. Cihan, proje kapsamında Kuzeyşehir'de 10 bin 400, Güneyşehir'de 2 bin 850 ve Kızılhisar bölgesinde ise 750 yeni konut yapılacağını bildirdi.

 • TOKİ Gaziantep 14 bin konut başvurusu
 • TOKİ Gaziantep 14 bin konut başvuru ekranı
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 14 bin konut
 • e devlet toki başvurusu
 • gaziantep kızılhisar toki
 • gaziantep kuzeyşehir toki başvuru
 • TOKİ Gaziantep 14 bin konut kura çekilişi
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür Bakanlığı, TeknoFest 2021 Turizm ve Teknoloji Yarışması'

Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘Turizm Teknolojileri Yarışması'yla TeknoFest'te

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST'te incelemelerde bulundu

Çıplak gözle göremeyeceğiniz detaylar

Galatasaray Kayseri'de