• $7,8402
  • €9,4353
  • 456.284
  • 1325.29
30 Ekim 2020 Cuma 08:32 | Son Güncelleme:

TOKİ başvurusu şartları nelerdir? TOKİ 100 bin toplu konut başvurusu 2021 ne zaman?

TOKİ başvurusu şartları nelerdir" TOKİ 100 bin toplu konut başvurusu 2021 ne zaman"

TOKİ başvurusu yaparak 2021 yılında toplu konut çekilişlerine katılmak isteyen vatandaşlar konuyu ilgi ile takip eder. Her yıl 100 bin toplu konut dağıtımı gerçekleştiren TOKİ, 2021 yılında da 100 bin sosyal konutun inşaa edileceği duyuruldu. Peki, TOKİ 100 bin toplu konut başvurusu 2021 ne zaman?

TOKİ 100 bin toplu konut başvurusu için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı geçen haftalarda yaptığı açıklamada 2021 yılında da 100 bin sosyal konutun inşaa edileceği açıklandı. TOKİ başvurusu yaparak çekilişe katılmak isteyen vatandaşlar başvuruların nasıl yapıldığını öğrenmek istiyor.

TOKİ 100 BİN TOPLU KONUT BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 2020 sonuna kadar 102 bin konut üretilmesi hedeflenirken, 2021'de de 100 bin sosyal konutun inşası öngörüldü.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, konut başlığı altında yapı ruhsatı düzenlemeleri ve konut satış rakamlarına ilişkin bilgiler verildi.

TOKİ 2021 yılı 100 bin sosyal konut projesi başvuru şartları ve başvuru tarihleri henüz belli olmadı. Detaylı bilgi gelince haberimize ekleyeceğiz.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TOKİ başvuru şartları kurumun internet sitesinde şöyle açıklanıyor;

  1. T.C. vatandaşı olması,
  2. Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),
  3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),
  4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)
  5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),
  6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 6.000 TL olarak uygulanmaktadır.),
  7. Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması, gerekmektedir.

Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;

1. Kategori olan“Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin” ,

2. Kategori olan“En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın”

3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlar”ın

4. Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının”

başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

<p>Milli füze sistemleri üreticisi Roketsan, ilk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi

İlk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi UMTAS, her koşulda görevinin başında

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binasının tarihi açılışı için hazırlıklar devam ediyor

Konserve kutusundan mangal yaptı