• $8,2883
  • €9,7493
  • 499.903
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Temmuz 2020 Cuma 09:46 | Son Güncelleme:

TOGG'da kullanılacak NTE yatağı ortaya çıktı: 7 bin nüfuslu ilçede yerli otomobil sevinci

TOGG'da kullanılacak NTE yatağı ortaya çıktı: 7 bin nüfuslu ilçede yerli otomobil sevinci
İHA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in, Malatya'nın Kuluncak ilçesinde, yerli otomobilde de kullanılacak nadir toprak elementlerinin (NTE) bulunduğunu açıklaması ilçede heyecan yarattı. Belediye Başkanı Erhan Cengiz, “Kulukcak'ın şaha kalkışı olacak inşallah” dedi.

Bakan Dönmez'in, Malatya'nın Kuluncak ilçesinde nadir toprak elementlerinde (NTE) yeni bir yatağın ortaya çıkarıldığını açıklaması, 7 bin nüfuslu ilçede heyecan uyandırdı.

"GELECEK BU MADENLERE BAĞLI"

Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz, ilçede halihazırda demir, krom ve bakır ocaklarının olduğunu ifade ederek, “Buralarda çok değerli madenlerin olduğunu dedelerimizden, babalarımızdan hep dinliyorduk. Geleceğin bu madenlere bağlı olduğu söyleniyordu ama buranın işletilmediği dile getiriliyordu. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Hükümetimizden Allah razı olsun, ciddi anlamda buraya bir destek verdiler. Burada 3 yıldır MTA gözetiminde bir şirket çalışıyor” dedi.

Bakan Dönmez’in açıklaması ile büyük sevinç duyduklarını ifade eden Cengiz, “Bakan Bey’in burayı açıklamasına kadar sadece kulaktan dolma bilgilerle burada değerli madenlerin olduğunu biliyorduk. Ama Bakan Bey Eskişehir’den sonra Kuluncak ilçemizde de bu elementlerin olduğunu söylemesi bizleri mutlu etti. İlçemizin de Bakan Bey tarafından açıklanması bizleri gururlandırdı ve sevindirdi” diye konuştu.

Mısır, Libya'ya asker çıkarmaya cesaret edebilir mi?

Ayasofya Camii bugün ibadete açılıyor!

CHP'de kurultay süreci...

<p>Editör:</p><p><a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</

28 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Brezilya^da korkutan hastane yangını! Hastalar sedyelerle dışarı çıkarıldı

Amerika sokakları yeniden karıştı