• $ 5,7759
  • € 6,5744
  • 260.161
  • 95.853
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Trabzon TİSKİ personel alımı sonuçları 2018 sorgula! TİSKİ memur alımı başvuru sonuçları açıklandı

TİSKİ personel memur alımı başvuru sonuçları merak ediliyor. TİSKİ memur alımı sonuçları Trabzon Büyükşehir Belediyesi son dakika açıklaması yoğun ilgi görüyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan personel alımları hakkında yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. TİSKİ personel alımı ilanına başvuruda bulunan adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını beklemeye başladılar. Başvuru kılavuzunda 17 Aralık tarihinde yayımlanacağı açıklanan TİSKİ sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinde yer alacak. Adayların merakla beklediği sonuçlar şu ana kadar henüz yayımlanmazken, gelişme yaşanması halinde haberimizin içerisine eklenecektir. Sözlü sınavlar aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi günü devam edilecektir. Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar; Genel Müdürlük tarafından düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu ‘’Sınav Giriş Belgesi’’ mail ile gönderilecektir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir. İlan edilen kadrolar için; Trabzon Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda 19/12/2018 Çarşamba günü saat 09:00’ da başlamak üzere sözlü sınav yapılacaktır. Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır.

TİSKİ personel alımı sonuçları 2018 Trabzon Büyükşehir Belediyesi son dakika açıklaması araştırılıyor. TİSKİ memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan personel alımları her dönemde yoğun ilgi görüyor. TİSKİ personel alımı ilanına başvuruda bulunan adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını beklemeye başladılar. Başvuru kılavuzunda 17 Aralık tarihinde yayımlanacağı açıklanan TİSKİ sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinde yer alacak. Adayların merakla beklediği sonuçlar şu ana kadar henüz yayımlanmazken, gelişme yaşanması halinde haberimizin içerisine eklenecektir. Sözlü sınavlar aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi günü devam edilecektir. Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar; Genel Müdürlük tarafından düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu ‘’Sınav Giriş Belgesi’’ mail ile gönderilecektir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir. TİSKİ sonuçları ile ilgili detaylara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

TİSKİ SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

SON DAKİKA... Sonuçlar erişime açıldı.

TİSKİ PERSONEL ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Başvuru kılavuzunda 17 Aralık tarihinde yayımlanacağı açıklanan TİSKİ sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinde yer alacak.

Adayların merakla beklediği sonuçlar şu ana kadar henüz yayımlanmazken, gelişme yaşanması halinde haberimizin içerisine eklenecektir.

Sözlü sınavlar aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi günü devam edilecektir.

Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar; Genel Müdürlük tarafından düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu ‘’Sınav Giriş Belgesi’’ mail ile gönderilecektir.

Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir.

Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN?

İlan edilen kadrolar için; Trabzon Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda 19/12/2018 Çarşamba günü saat 09:00’ da başlamak üzere sözlü sınav yapılacaktır.

Sınav konuları;

* Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

* Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

* 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

* Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları

* Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar

SINAV DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIR?

 Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konularında 15'er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak üzere toplamda

100 tam puan üzerinden yapılır. Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı; TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik

ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından web sayfasında ilan edilecektir.

 Adayların atanmaya esas başarı puanların aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. En yüksek puandan başlanmak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek aday listeleri TİSKİ Genel

Müdürlüğünün internet adresinden ilan edilecek ve listede yer alanlara ayrıca yazılı tebligat yapılacaktır.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve bunların atanması yapılamaz. Bu gibi durumları tespit edilenleri atama yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Sınav sonuçlarına, başarı listesini TİSKİ Genel Müdürlüğü internet adresinde ilanından itibaren 7 gün içinde yazılı olarak itiraz edilebilir. İtirazlar sınav kurulu tarafından 7 gün içerisinde sonuçlandırılır ve ilgiliye yazılı olarak bilgi verilir.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

İstanbul´da Günün Kahramanı! Bebeği Havada Yakaladı...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Hangi emekli ne kadar zam alacak? İşte taban maaşlar

Kim Milyoner Olmak İster'de geceye damgasını vuran soru! Herkes şaştı kaldı!