• $7,3584
  • €8,9553
  • 437.471
  • 1536.11
23 Aralık 2020 Çarşamba 09:41 | Son Güncelleme:

TİGEM personel alımları başladı! TİGEM personel alımı başvuru şartları nelerdir?

TİGEM personel alımları başladı! TİGEM personel alımı başvuru şartları nelerdir"

TİGEM personel alımı başvurusu yapacak adaylar, gerekli şartları öğrenmek istiyor. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı ilanda 145 sözleşmeli personel alımı yapılacağını geçen günlerde duyurdu. KPSS sınavından en az 70 puan almak belirtilen şartlar arasında yer alıyor. TİGEM personel alımı başvuru şartları nelerdir?

TİGEM personel alımı başvuru şartları açıklandı. Toplamda 145 sözleşmeli personel alımı yapacak olan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü yayımladığı ilanda şartları duyurdu. Yazılı ve sözlü sınavın yapılacağı personel alımları için başvuru tarihleri netleşti. Peki, TİGEM personel alımları başladı! TİGEM personel alımı başvuru şartları nelerdir?

TİGEM PERSONEL ALIMI 2020 NE ZAMAN?

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı TİGEM'in taşra teşkilatında "tarım makineleri, tarımsal yapılar ve sulama, tarla bitkileri, bitki koruma, bahçe bitkileri, zootekni, veteriner hekim, ziraat-radyoloji- elektrik- inşaat ve veteriner sağlık teknikerleri" pozisyonlarında çalıştırılmak üzere 145 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Alım, yazılı ve sözlü sınav sonucu açıktan atama şeklinde gerçekleştirilecek.

Başvurular, 21-31 Aralık döneminde TİGEM İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına elden veya posta yoluyla yapılacak.

Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar, Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezinin internet adresi (http://gaziodm.gazi.edu.tr) üzerinden sınav başvuru işlemlerini yaparak, sınav ücreti 100 lirayı başvurusu esnasında kredi kartıyla ödeyecek.

Postayla başvuruda, gerekli belgelerin en geç sürenin bitim zamanı itibarıyla başvuru yerine ulaşması gerekiyor. Süresinin bitiminden sonra Başkanlığa ulaşan başvurular dikkate alınmayacak.

Giriş sınavının yazılı bölümü, 6 Şubat 2021 Cumartesi saat 10.00'da Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Ankara'da tek oturumda yapılacak.

Yazılı sınavda başarılı adaylar Ankara'da sözlü sınava tabi tutulacak. Sözlü sınav tarihi, yeri ve saati TİGEM'in internet sayfasında (www.tigem.gov.tr) ayrıca ilan edilecek.

TİGEM PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

TİGEM personel alımı şartları da belli oldu. Giriş Sınavına katılmak isteyenlerin aşağıdaki şartları taşımaları gerekir;

a) 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Fakültelerin/Yüksekokulların/Meslek Liselerinin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış, yurtiçi veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının pozisyonu belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

c) Son başvuru tarihi itibarıyla 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3(lisans mezunları için), KPSSP93 (önlisans mezunları için) ya da KPSSP94 (ortaöğretim mezunları için 24.12.2020 tarihinde açıklanan sonuç geçerli olacaktır.) puan türünden en az yetmiş(70) puan ve üzeri almış olmak,

<p>'Dünyada bir pandemi gerçeği var. Türkiye'de pandemiyle mücadele ediyor. Ekonomik ve sosyal hayat

'Marketlerdeki etiket anarşisi önlenmelidir'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ağrı Dağı göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor

Başkan Erdoğan, Sosyal Atama Töreni'nde konuşma yaptı