• $13,1065
  • €14,8322
  • 749.19
  • 1850.41
20 Eylül 2021 Pazartesi 08:43 | Son Güncelleme:

'Taputakas' ile güvenli alışveriş dönemi

'Taputakas' ile güvenli alışveriş dönemi

Gayrimenkul alıcı ve satıcısı, Takasbank ‘TAPUTAKAS' sistemini kullanıyor, alım satım esnasında yaşanan güven problemi ortadan kalkıyor.

Takasbank tarafından geliştirilen, gayrimenkul alım ve satımında tarafları korumaya alan "TapuTakas Sistemi" ile alıcı ve satıcıların yaşadığı dolandırıcılık, hırsızlık problemleri bertaraf ediliyor, taraflar güvence altına alınıyor. Kullanıcılar nakit taşıma, hırsızlık, sahte para ve dolandırıcılık gibi riskler olmadan düşük maliyetle, gayrimenkul işlemlerini TapuTakas sistemi sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

SİSTEMİ KULLANAN KİŞİ SAYISI ARTIYOR

Takasbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Avşar R. Sungurlu; "Ülkemizin sermaye piyasalarında global değer yaratan, uzun yıllardır sermaye piyasalarında takas, teminat, risk ve nakit yönetimi hizmeti veren Takasbank ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen TapuTakas Sistemi'nin, gayrimenkul alım satım işlemlerinde yaşanabilecek tüm olumsuz durumları engellemeyi hedefleyen bir hizmet" olduğunu ifade etti. Sungurlu, sistemi kullanan kişi sayısının da her geçen gün artış gösterdiğini vurguladı.

Avşar R. Sungurlu Takasbank Genel Müdürü Ve Yönetim Kurulu Üyesi

GÜVENLİ GAYRİMENKUL ALIM SATIMI, DÜŞÜK MALİYET, YÜKSEK HIZ

TapuTakas web sitesi ve mobil uygulamasının vatandaşların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dizayn edildiğini ve hizmete sunulduğunu belirten Sungurlu, TapuTakas Sistemi ile kullanıcıların, gayrimenkul bedelinden bağımsız olarak sabit ve düşük bir maliyet karşılığında kendilerini koruma altına alabileceklerini ifade etti. Son dönemlerde haber mecralarında hepimizin sıkça tanık olduğu olumsuz durumlarla karşılaşılmaması için vatandaşlarımızı TapuTakas Sistemi'ni kullanmaya davet eden Sungurlu, sisteme ilişkin detaylı bilginin www.taputakas.com.tr web sitesinden ve TapuTakas mobil uygulamasından edinebileceğini belirtti. 'Takasbank olarak vatandaşlarımıza hizmet vermekten memnuniyet duyduklarını' sözlerine ekleyen Sungurlu, "Güvenli, hızlı ve son derece ekonomik sistemi tüm vatandaşlarımızın gayrimenkul alışverişlerinde gönül rahatlığı ile kullanmasını tavsiye ediyoruz" dedi.

'TAŞITTAKAS' VATANDAŞI KORUMAYA DEVAM EDİYOR

Takasbank tarafından geliştirilen ve Güvenli Ödeme Sistemi olan 'TaşıtTakas' ile, araç alım ve satım işlemlerinde yaşanan dolandırıcılık, hırsızlık, nakit taşıma ve güven problemleri ortadan kalkıyor, taraflar güvenle işlemlerini gerçekleştiriyor. Kullanıcılar nakit taşıma riski olmadan, çok düşük maliyetle alım bedelinin ve mülkiyet hakkının 'TaşıtTakas' aracılığıyla eşanlı el değiştirmesini gerçekleştirebiliyor. Takasbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Avşar R. Sungurlu; "Ülkemizin finansal ekosisteminin en önemli unsurlarından biri olan Takasbank'ın, sahip olduğu teknolojik altyapı, Ar-Ge tecrübesi ve sektörel birikimi kılavuzluğunda Türkiye Noterler Birliği işbirliği ile geliştirilen TaşıtTakas Sistemi'nin, ülkemizde ilk Güvenli Ödeme Sistemi olma özelliğini taşımakta olduğunu" belirtti.

GÜVENLİ ARAÇ ALIM SATIMI MÜMKÜN

Sıkça yaşanan güven problemine vurgu yapan Sungurlu, "TaşıtTakas'ın, araç alım satımında yaşanabilen dolandırıcılık ve hırsızlık gibi olumsuz durumlardan vatandaşın korunmasının düşük maliyetlerle mümkün olabildiğini, sistemin kamu yararına memnuniyetle sunulduğunu" dile getirdi. Sistem avantajlarının bilinirliği arttıkça vatandaşların TaşıtTakas'tan yararlanarak araç alım işlemlerini gerçekleştireceğine inandıklarını" ifade etti.

Sungurlu, TaşıtTakas sistemine web sayfasından ve mobil platformlar üzerinden çevrim içi erişim sağlanabildiğini, detaylı bilgi için www.tasittakas.com.tr web adresinden veya TaşıtTakas mobil uygulamasından detaylı bilgi edinilebileceğini belirtti.

AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var
AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var

AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var

TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı
TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı

TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı

Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı
Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı

Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı

<p>Coronavirüsün en çok mutasyona uğramış versiyonu olan ve 30'dan fazla mutasyonun tespit edildiği

Çok mutasyonlu yeni Covid-19 varyantı: Omicron

Şanlıurfa'daki çizgili sırtlan yavrusuna özel bakım

Çalıların arasından çıkan fil dehşet saçtı! Safaride korku dolu anlar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (01 Aralık 2021)