• $7,6955
  • €9,0778
  • 468.271
  • 1145.24
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
04 Ağustos 2020 Salı 08:06 | Son Güncelleme:

Taksiciye puan sistemi: Mobil uygulama geliyor

Taksiciye puan sistemi: Mobil uygulama geliyor

Sektörün daha keyifli hâle gelmesi için bir mobil uygulama üzerinde çalıştıklarını açıklayan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu, “Ödüllendirme sistemini getirerek müşterilerimize daha da kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz" dedi.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu, pandeminin hâlen işlerini etkilemeye devam ettiğini, sektördeki iş kaybının yüzde 60 seviyesinde olduğunu kaydetti. Eylül gibi pandeminin etkisinin daha da azalacağını öngördüklerini belirten Aksu “Bu süreçte Özel Tüketim Vergisi teşviki sektörümüz için tekrar gelirse 270 milyon liralık araç alımı yapıp araç parkını yenileyerek sezonu açmak istiyoruz. ÖTV teşviki ile sektör her sene üç bin araç yenilenir. Doğrudan 250 bin kişi buradan ekmek yiyor. Her gün 800 bin taşıma yapıyoruz. Bu gerçekler ışığında araçlarımızı da yenileyerek müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek istiyoruz” dedi.

YENİ UYGULAMA GELİYOR

Türkiye Gazetesi'nde yer alan haberde sektörün daha da keyifli hâle gelmesi için bir mobil uygulama üzerinde çalıştıkları bilgisini veren Aksu “Ödüllendirme sistemini getirerek müşterilerimize daha da kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmamız bittiğinde müjdeyi vermiş olacağız. Sektörde iyi örnekleri çoğaltarak müşterilerimizi daha memnun ve mutlu etmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

TAKSİCİYE PUAN SİSTEMİ

Müşteriler, kullandıklarını taksinin şoförüne, mobil uygulama üzerinden; trafik kurallarına uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda puan verecek. Bu puan, sistem üzerinden görülecek. Müşteriler, yüksek puan almış şoförleri tercih edebilecek. Böylece notunu yükseltmek isteyen şoförler arasında da tatlı bir rekabet başlayacak.

<p>Savunma Bakanlığı'nca sosyal medyada yapılan paylaşımda, Ermenistan'ın 30 yıl önce olduğu gibi bu

MSB, Hocalı Katliamı'nın görüntülerini paylaştı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Pratik insanların ilginç buluşları ve çözümleri

Mersin'de olgunlaşan obruk peynirleri mağaralardan çıkarılmaya başlandı