• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
23 Ağustos 2021 Pazartesi 20:03 | Son Güncelleme:

‘Tabelada ayrı, pompada ayrı fiyat' oyunu

‘Tabelada ayrı, pompada ayrı fiyat' oyunu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bazı akaryakıt istasyonlarında tabelaya yazılan fiyatla pompa fiyatının birbirini tutmadığı iddiaları üzerine harekete geçti.

Konuyla ilgili inceleme başlatan EPDK, bütün bayileri uyararak fiyat panosuyla pompa fiyatları arasında uyumsuzluk tespit edilmesi halinde gereken adımların kurum tarafından hızla atılacağı vurgulandı.

UYMAYANA 2 AY KİLİT

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, uyarılan bayilerin aynı hatayı tekrar etmesi halinde kapılarına 2 ay süreyle kilit vurulacağını ifade etti. Tüketicilerin en etkili denetçiler olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti: "Onlardan gelecek her şikayet bizim için çok değerli. 13 binden fazla bayii yurt çapında hizmet veriyor. Biz bunu yalnızca fiyat tabelası üzerinden basit bir algı oyunu ya da gayriahlaki bir pazarlama kurnazlığı olarak görmüyoruz. Bu, aynı zamanda göz göre göre tüketicilerimizi kandırarak haksız kazanç elde etme girişimidir. Kimsenin sektöre leke sürmesine izin vermeyeceğiz." Yılmaz, bir bayinin, tavsiye edilen fiyatın üzerinde akaryakıt satması halinde açacakları soruşturma sonucunda 735 bin liraya kadar idari para cezası ödemek zorunda kalacağı uyarısını da yaptı.

<p>Markar Esayan'ın cesur bir insan olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah

'Markar Esayanlara bu toplumun her zaman ihtiyacı var'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi