• $ 7,279
  • € 8,5586
  • 475.434
  • 1075.52
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
17 Mayıs 2017 Çarşamba 01:00 | Son Güncelleme:

Sur Yapı'dan Antalya'ya 19 bin konutluk yeni şehir

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Sur Yapı imzasıyla Antalya'da başlıyor. Sur Yapı'nın haziran ayında inşaat sürecini başlatacağı 19 bin konutluk yeni şehir projesi, şimdiden 24 ilden yoğun talep gördü.

Sur Yapı, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi için ön talep toplamaya başladı. Şirketin açıklamasına göre, bölgede Sur Yapı güvencesiyle yapımına başlanacak proje, 1.300.000 m² lik alan büyüklüğüne sahip. Yaklaşık 19 bin konuttan oluşacak yeni şehirde kültürel alanlar, dev şehir parkı, sağlık tesis alanları, eğitim alanları, ofisler ve ticari alanlar yer alacak. Kısa bir süre önce ön talep toplanmaya başlanan proje 24 ilden yoğun talep gördü. Antalya özelinde ise 13 farklı ilçeden talep alındı.

ÖRNEK DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Türkiye’ye örnek olacak kentsel dönüşüm projesinin tüm süreçlerinde geri dönüşüm metoduyla çalışılıyor. Araziden çıkarılan hafriyat geri dönüştürülerek proje yapımında kullanılacak. Günde ortalama 1.800 ton molozun dönüştürüldüğü projede toplam 260 bin metrekare de yeşil alan bulunacak. 

İNŞAAT HAZİRANDA BAŞLIYOR

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, projeyle ilgili şunları söyledi: "Antalya Kepez-Santral bölgesinde üstlenmiş olduğumuz kentsel dönüşüm projesi bizi çok heyecanlandırıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi Antepe, Kepez-Santral bölgesi projesinin tüm süreçlerini sorunsuz yürüterek Türkiye için de örnek bir çalışma sergiledi. Bu aşamadan sonra projeyi biz devralacağız. Projede yaklaşık 19 bin konut yer alıyor, bunlardan yaklaşık 5 bini hak sahiplerinin konutları… Haziran ayı içerisinde de ruhsatımızı alarak inşa sürecine başlamayı hedefliyoruz." 

2 günde 24 ilden ön talep aldık

Ön talep sürecindeki ilgiden memnun olduklarını vurgulayan Elmas, "Projemizde çok kısa bir süre önce ön talep toplamaya başladık. Antalya, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Balıkesir’in de aralarında bulunduğu toplam 24 ilden şimdiye kadar yoğun talep aldık. Antalya özelinde ise Muratpaşa (Merkez), Kepez, Konyaaltı ve Manavgat başta olmak üzere 13 farklı ilçeden talep aldığımızı söyleyebilirim. Ayrıca yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarımızdan da talepler alıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Rus yatırımcı harekete geçecek 

 

Altan Elmas, değerlendirmesine şöyle devam etti: "Rusların konut alımını bu projeyle tekrar harekete geçirmek istiyoruz. Öte yandan İranlı turistlerin de ilgisini çekeceğimizi düşünüyorum. Projemiz hem konum hem de olanakları itibarıyla yabancılar için kârlı bir yatırım olacak."

10.764 ağaç koruma altında 

 

Projenin örnek olduğunu belirten Elmas, "Arazide bulunan 10.764 ağaç da sökülüp, markalanarak fidanlıkta muhafaza altına alındı. Koruma altına alınan 5.135 zeytin, 2.888 narenciye, 1.767 nar ağacı ise peyzajda kullanılacak. Öte yandan proje alanından çıkan 114 ton odun ve ahşap, yakacak olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Örnek ve çok çevreci bir kentsel dönüşüm meydana gelmiş olacak" dedi.

 

 

Lise boş kontenjanlar 2020 listesi yayında mı?

Lise boş kontenjanlar 2020 listesi yayında mı?

'GAP'ın merkezi' domatesi kurutup ekonomiye kazandırıyor

''GAP'ın merkezi'' domatesi kurutup ekonomiye kazandırıyor

Yaz sezonu indirimine hazır mısınız?

Yaz sezonu indirimine hazır mısınız?

Bu tahta parçasını muhteşem bir yüzüğe dön&#

Bu tahta parçasını muhteşem bir yüzüğe dönüştürdü