İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

KPSS'li KPSS'siz personel alımı başvuru şartları 2018 Şubat memur alımı

Kamuya Kamu Personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylar kurumların belirlediği özel nitelikleri taşımak zorundadırlar. Hem Genel Hemde özel şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilir. Buna göre adaylardan özel olarak, Eğitim, Yaş, KPSS ( aranıyorsa ), YDS ( aranıyorsa ), tecrübe şartı gibi nitelikler aranmaktadır. Söz konusu ilan ile Şubat ayında kamuya alım yapılacak kurumlara ve detaylarına ulaşacaksınız. Şubat ayı memur personel alımı ile kamuya memur alımı yapılacak. Adaylar bu ilanlara başvuru yapabilmeleri için aranan bütün nitelikleri taşımak zorundadırlar. Kamu kurumlar adaylardan genel ve özel nitelikler aramaktadırlar. Buna göre bütün şartları taşıyan adyalar son başvuru gününe kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bazı kamu kurum veya kamu kuruluşları alımlarında adayladan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaksızın alım yapmaktadırlar. Genellikle TÜBİTAK, Bazı belediyeler, Milli Savunma Bakanlığı ve çeşitli kamu kurumları bazı alımlarında KPSS aramıyorlar.

x

Ocak ayının bitmesi ile kamu kurumları memur personel alımlarına son hızı devam ediyorlar. Buna göre ocak ayında ilanı yayımlanmış ancak başvuru süresi geçmemiş olan alım ilanlarına bu haberimizden ulaşabileceksiniz. Bu sayfa devamlı olarak yenilencek ve sizlerin sürekli olarak güncek ilanları takip etmeniz sağlanacaktır. Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerinde bulunan memur personel eksikliğini gidermek amaçlı her gün alım ilanı yayımlıyorlar. Şubat ayında kamuya binlerce alım yapılacak. İşte alımın detayları şöyledir. Memur olmak yolunda ilerleyen adayların en büyük korkusu Kamu Personeli Seçme Sınavıdır. Kurumlar genellikle adaylardan Giriş sınavına katılabilecek adaylara KPSS puanı ile sıralama yapmakta ve bu sıralama sonucuna göre giriş sınavına çağırmaktadırlar. Kamuya alım yapacak kurumlara başvurular, kurumların belirlediği tarih içerisinde yapılmaktadır. Buna göre kurumun belirlediği tarih dışında yapılacak başvuru kesinlikle kabul edilmeyecektir. Başvurular ise şahsen, Elektronik ortamda, Posta yolu ile veya e-posta yolu ile yapılmaktadır. Başvuru şeklini kurum mutlaka ilanın belirtmektedir. Kurumun belirlediği şekil dışında yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

KPSS'li KPSS'siz Memur Personel Alımları

Memur olmak yolunda ilerleyen adayların en büyük korkusu Kamu Personeli Seçme Sınavıdır. Kurumlar genellikle adaylardan Giriş sınavına katılabilecek adaylara KPSS puanı ile aıralama yapmakta ve bu sıralama sonucuna göre giriş sınavına çağırmaktadırlar. Buna göre Lise Mezunu olan adaylardan KPSSP94, Lisans mezunu olan adaylardan KPSSP3 ve Önlisans mezunu olan adaylardan KPSSP93 puan türünden puan almış olmak şartları aranmaktadır. Adaylar bu yönde 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından kadro seviyesine puan almış olmaları gerekmektedir. Buna göre KPSS 60 puan ile Memur Alımı yapılmaktadır. Ayrıca özel olarak belirtecek olursak KPSS puan seviyesi kurumun belirlediği Taban puan şeklinde geçerli olacaktır. En az 60 ile başlamakta olup bu puan seviyesi 70, 75, 80 veya 85 puan gibi puanlar istenmektedir.
 

KPSS Şartı Olmadan Alımlar: Bazı kamu kurum veya kamu kuruluşları alımlarında adayladan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaksızın alım yapmaktadırlar. Genellikle TÜBİTAK, Bazı belediyeler, Milli Savunma Bakanlığı ve çeşitli kamu kurumları bazı alımlarında KPSS aramıyorlar. 

EĞİTİM ŞARTI:

Alımı yapılacak memur adaylarından alımın kadrosuna göre eğitim şartı aranmaktadır. Bu yönde alım yapılacak alanda gerekli eğitim seviyesine göre mezun olmuş olmaları gerekmektedir. En az lise mezunu alımlar yapılmakta ve Önlisans veya Lisans mezunu alımlar yapılmaktadır. Buna göre alımı yapılacak kadro seviyesine göre mezun olmuş veya gerekli makamlarca onaylanmış yurtdışı veya yurtiçi yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bu durum mutlaka istenilen belgelerde eğitim seviyesi belgesi oalrak istenmektedir.

GİRİŞ SINAVI YAPILIYOR!

Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına göre giriş sınavı yapılmaktadır. Bu durumda adayları KPSS den almış oldukları kpss puan derecesi önem taşımaktadır. Kurum tarafından yapılacak kadro sayısı kat sayısı kadar sıralamaya göre il sıralarda olan adaylara yazılı veya sözlü veya uygulamalı olarak sınav yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre adaylar ilgili kadro verilmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kamuya alım yapacak kurumlara başvurular, kurumların belirlediği tarih içerisinde yapılmaktadır. Buna göre kurumun belirlediği tarih dışında yapılacak başvuru kesinlikle kabul edilmeyecektir. Başvurular ise şahsen, Elektronik ortamda, Posta yolu ile veya e-posta yolu ile yapılmaktadır. Başvuru şeklini kurum mutlaka ilanın belirtmektedir. Kurumun belirlediği şekil dışında yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

 

 

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İngiltere´de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçimde kazanması için Kur´an okuyup dua eden güv

İngiltere´de Erdoğan´a dua eden güvenlik görevlisi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar