• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
22 Şubat 2021 Pazartesi 02:25 | Son Güncelleme:

Statlar artık millet bahçesi

Statlar artık millet bahçesi

Eski stadyumlar yeşilleniyor. TOKİ, Samsun, Batman, Sakarya, Sivas ve Eskişehir'deki eski statları millet bahçesine dönüştürdü. Hatay, Giresun, Adana ve Trabzon'da ise çalışmalar sürüyor.

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), şehirlerin merkezinde yer alan eski stadyumları millet bahçesine dönüştürme çalışması sürüyor. Şimdiye kadar 11 millet bahçesinin yapımını tamamlayıp kullanıma sunan TOKİ, proje kapsamında Samsun, Batman, Sakarya, Sivas, Eskişehir, Trabzon, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Giresun, Adana, Mersin, Kocaeli, Malatya'daki eski statları millet bahçesine dönüştürme kararı almıştı.

Bu illerden Samsun, Batman, Sakarya, Sivas ve Eskişehir'deki eski stat alanlarına millet bahçesi yaparak vatandaşların kullanımına açtı. Diyarbakır ve Gaziantep millet bahçelerinin yapımı ise sürüyor.

3 İLDE PROJE HAZIR

Hatay, Giresun ve Adana stadyum alanlarına yapılacak millet bahçelerinin proje çalışmaları tamamlandı, kısa sürede yapım çalışmaları başlayacak. Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi'nin açılmasının ardından şehir merkezinde kalan eski Hüseyin Avni Aker Stadı'nın bulunduğu alanda projelendirilen millet bahçesinin ise ilk etap inşaatı tamamlandı.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğa

Başkan Erdoğan: Lokantalar ve otellerle ilgili kararları Kabine Toplantısı'nda atacağız

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı