• $8,1074
  • €9,6925
  • 454.9
  • 1378.37
05 Nisan 2021 Pazartesi 20:43 | Son Güncelleme:

SPK çağrı yaptı! Borsa yatırımcılarına ‘tuzağa düşmeyin' uyarısı

SPK çağrı yaptı! Borsa yatırımcılarına ‘tuzağa düşmeyin' uyarısı

SPK Başkanı Taşkesenlioğlu, borsadaki küçük yatırımcılara, ‘tuzaklara düşülmemesi' için uyardı. Taşkesenlioğlu “Duyumlara kanmayın” dedi.

Borsaya giriş yapan yatırımcı sayısı her geçen gün artıyor. Halka arzlarda sağlanan yüksek getiriler de yatırımcı sayısını 2.2 milyonun üzerine taşıdı. Ancak bu süreçte manipülatörler de boş durmuyor, yatırımcıları tuzağa düşürmek için farklı yöntemlere başvuruyor.

YATIRIM DESTEĞİ ALIN

Yatırımcılara profesyonel destek almasını öneren Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu "Maalesef birçok yatırımcı şirketleri incelemeden sadece borsa koduna bakarak alıyor" dedi. Taşkesenlioğlu "Bir hissenin sadece önceki günlerde fiyatının arttığı için alınması, sizi en yüksek fiyattan alan kişi yapabilir. Bunu akılda tutmak gerekiyor" uyarısı yaptı.

'YÜKSEK FİYATTAN AL' TAVSİYELERİNE DİKKAT

Bazı şirketlere sadece aldıkları duyumlarla yatırım yapan tasarruf sahipleri bulunduğunu aktaran Taşkesenlioğlu "Bu yatırımcılarımız, SPK bültenlerini inceleme fırsatı bulurlarsa bazı kişilerin yüksek fiyatlardan yatırımcılara alım tavsiye ederken kendilerinin ilgili payları satarak önemli kazançlar elde ettiklerini görecektir" dedi. Taşkesenlioğlu, atılan her tivitin arkasında o kişilerin şahsi menfaatleri olabileceğini belirtti.

<p>Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe konuk ettiği Gaziantep FK'yi 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarı

Fenerbahçe-Gaziantep FK Maç Yorumu

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler