• $8,6248
  • €10,1223
  • 492.046
  • 1385.61
10 Mayıs 2020 Pazar 12:21 | Son Güncelleme:

Sosyal yardım başvuru sonuçları açıklandı mı?

Sosyal yardım başvuru sonuçları açıklandı mı"

Pandemi sosyal yardım başvuru sonuçları arama motorunda yoğun olarak araştırılıyor. Koronavirüs nedeniyle geliri olmayan ve ekonomik olarak sıkıntı çeken vatandaşların hizmetine sunulan 1000 TL sosyal yardım ödemeleri ile salgının etkisi en aza indirilmeye çalışılıyor.

1000 TL sosyal yardım başvuru sonuçları vatandaşlar tarafından merak edip araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ekonomik anlamda sıkıntı çeken vatandaşlara verilen pandemi sosyal destek ödemeleri yoğun ilgi görüyor. 

PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1000 tl sosyal yardım ödemelerinin başladığını duyurdu. Selçuk, "Sosyal koruma paketi oluşturduk. Sosyal yardımlarda 3 faz şeklinde planladık. 6 milyonun üzerinde başvuru aldık. Sosyal yardım ödemeleri de peyder pey başladı. Faz üçte 620 bin ödemeyi gerçekleştirdik." dedi.

 Vatandaşlar, başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek.

Bakanlık sosyal yardımların üç kısımda ödeneceğini belirtmişti. 1. faz ödemeleri aybaşında hesaplara geçmişti. 2. faz ödemeleri ise geçtiğimiz hafta başlamıştı. Bu ödemelerin de bu hafta içinde bitmesi gerekiyor. e-Devlet üzerinden başvuru yapılan 3. Faz sosyal yardım ödemelerinin de Mayıs ayının ilk haftasında başlayacağı tahmin ediliyor.

SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

<p>Bu konuşma seçimden önceydi. Seçim startını Hacı Bayram Camii'nde kıldığı namazla vermiş, Eyipsül

Ekrem İmamoğlu döneminde içki satışı

Galatasaray Kayseri'de

Etna Yanardağı'ndaki hareketlilik korku yarattı

TEKNOFEST İstanbul'da Türk Yıldızları'ndan muhteşem gösteri