• $7,4829
  • €9,057
  • 441.638
  • 1556.77
25 Aralık 2020 Cuma 11:54 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan enflasyon vurgusu

Son dakika haberi: Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan enflasyon vurgusu

Merkez Bankası Başkanı Ağbal, "Merkez Bankası, orta vadeli enflasyon hedefi olan %5'e varmada üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olarak, hedef ufku içerisinde kararlı ve azimli bir tutum gösterecektir." dedi.

Son dakika haberi...TCMB başkanı Naci Ağbal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda TCMB’nın faaliyetleri ve para politikası uygulamaları hakkında bir sunum yapıyor. Ağbal, "Merkez bankaları, toplumsal refah artışına en büyük katkıyı fiyat istikrarını sağlayarak yaparlar" dedi.

Ağbal konuşmasında şu ifadeleri kullandı

"Fiyat istikrarı, ekonomik birimlerin tüketim, yatırım ve tasarruf kararlarında dikkate almaya gerek duymadıkları ölçüde düşük bir enflasyon oranını ifade etmektedir. Kalıcı fiyat istikrarı sürdürülebilir büyüme, istihdam, adaletli gelir dağılımı ve toplumsal refah artışı için bir ön koşuldur. Merkez bankaları, toplumsal refah artışına en büyük katkıyı fiyat istikrarını sağlayarak yaparlar. Kalıcı fiyat istikrarı, yatırım ve üretimin sürdürülebilir şekilde artmasını, bu yolla ekonominin verimlilik kaynaklı büyümesini sağlar."

<p><span>Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, İstanbul'daki hava tahminler

İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Dünyanın ilk sanal savunma fuarı yoğun ilgi görüyor