• $7,8766
  • €9,3493
  • 462.735
  • 1328.22
13 Kasım 2020 Cuma 11:01 | Son Güncelleme:

Üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin Karadeniz seferi başlıyor

Üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin Karadeniz seferi başlıyor

Üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin Karadeniz seferi başlıyor. Kanuni, Filyos Limanı için bugün demir alacak. Bakan Dönmez, Fatih sondaj gemisinin de Türkali-1'de yeni sondajına başladığını ve şu an itibarıyla 2 bin 600 metreye kadar indiğini duyurdu. Yavuz sondaj gemisi ile ilgili de son dakika açıklamasında bulunan Dönmez, "Ümit verici sonuçlar aldık ve bu bölgenin yakınlarında yeni sondajlarımız olacak" ifadelerini kullandı.

Fatih ve Yavuz'dan sonra üçüncü sondaj gemisi olan Kanuni'nin Karadeniz seferi başlıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Twitter'daki hesabından 'Karadeniz'de Kanuni Devri' etiketi ile açıklama yaptı.

Dönmez, "Üçüncü Sondaj Gemimiz Kanuni'nin Karadeniz seferi başlıyor. Haydarpaşa Limanı'nda boğaz geçiş hazırlıkları için kule sökümü tamamlanan gemimiz Filyos Limanı için bugün demir alacak" dedi. 

Bakan Dönmez, paylaşımında 'Kanuni' sondaj gemisinin görüntülerine de yer verdi. 

"2 BİN 600 METREYE KADAR İNDİK"

Bakan Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Tuna-1'den sonra Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-1'de yeni sondajına başladığını ve şu an itibarıyla 2 bin 600 metreye kadar indiğini duyurdu.

"ÜMİT VERİCİ SONUÇLAR ALDIK"

Bakan Dönmez, Yavuz sondaj gemisinin de Selçuklu-1'de sondajı 6 bin metrede tamamladığını duyurdu. Dönmez, "Ümit verici sonuçlar aldık ve bu bölgenin yakınlarında yeni sondajlarımız olacak." dedi.

Editör: <a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Aşı piyasaları nasıl etkiledi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

WhatsApp'ın iki yeni özelliği ortaya çıktı

İznik'te yapılan kazılarda w1500 yıllık mesaj bulundu