• $7,4067
  • €8,9955
  • 441.821
  • 1540.21
29 Aralık 2020 Salı 13:07 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Emeklilere müjde! Erken ödenecek

Son dakika haberi: Emeklilere müjde! Erken ödenecek
AA

Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşlara müjdeli haberi Bakan Selçuk duyurdu. Emekliler maaşlarını erken alacak. Bakan Selçuk, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Emekli Sandığı maaşlarının erken ödeneceğini duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında ayın 1, 2 ve 3'ünde aylık alanların ödemelerini sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle öne çektiklerini bildirdi.

Bakan Selçuk, yazılı açıklamasında, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00'de başlayıp 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını anımsattı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Emekli Sandığı kapsamında aylık alan emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının her ayın 1'i ila 5'inde ödendiğini belirten Selçuk, Emekli Sandığı kapsamındaki bazı vatandaşların aylık alma günlerinin kısıtlama günlerine denk geldiğine dikkati çekti.

Banka şubelerinde kısıtlama sonrası yaşanabilecek yoğunluğun da önüne geçmek için aylık günlerini öne çektiklerini belirten Selçuk, şu bilgileri verdi:

"Ocak ayının 1'i ve 3'ü arasında ödenecek olan emekli sandığı aylıklarını sokağa çıkma kısıtlamasından önce ödüyoruz. Bu kapsamda aylıklarını her ayın 1'inde alanlara bugün, 2 ve 3'ünde alanlara yarın ödeme yapılacak. Ayın 4 ve 5'inde alanlar ise kendi ödeme günlerinde aylıklarını alabilecek."

PKK'nın sızma girişimi neden arttı?

Ortak payda Demirtaş mı?


Haberin Özeti

Emekli Sandığı kapsamında ayın 1, 2 ve 3'ünde aylık alanların ödemeleri, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle öne çekildi.

DETAY
• Aylıklarını her ayın 1'inde alanlara bugün, 2 ve 3'ünde alanlara yarın ödeme yapılacak.
• Ayın 4 ve 5'inde alanlar, kendi ödeme günlerinde aylıklarını alabilecek.
<h3>Süper Lig'in 21. haftasında Galatasaray, Yeni Malatyaspor'a konuk oldu. Sarı Kırmızılılar çok zo

Galatasaray - Yeni Malatyaspor maç yorumu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beş asırlık Tarihi Maraş Çarşısı'nın dış cephesi yenileniyor

başkan Erdoğan, Elazığ'da deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı