• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
25 Ekim 2021 Pazartesi 09:32 | Son Güncelleme:

Shiba Coin nedir, yorumları neler? Shiba Coin grafik nasıl, kaç TL oldu?

Shiba Coin nedir, yorumları neler" Shiba Coin grafik nasıl, kaç TL oldu"

Shiba Coin kripto sanal madeni parasının fiyatı hafta sonu boyunca fırladı. Analistler ikiye bölündü. Kripto uzmanlarından bazıları Shiba Coin'in yükselişe devam edeceğini söylerken, diğerleri uçuruma gideceğine inanıyor. Söz konusu internet aramalarında "Shiba Coin nedir, yorumları neler, grafik nasıl, kaç TL oldu?" soruların yanıtları merak konusu oldu.

Shiba Coin kripto para ile ilgili yorumlar ve grafik merak konusu oldu. 4 Ekim'den bu yana, shiba inu coin kripto para biriminin değeri keskin bir şekilde yükselmeye başladı. Fast Company, Elon Musk'ın köpek yavrusu Shiba Inu cinsi Floki hakkında yeni bir tweet atması ile ilgili olabilir, diye yazdı. Peki Shiba Coin nedir, yorumları neler? Shiba Coin grafik nasıl, kaç TL oldu?

Çin'de kripto para birimi işlemlerinin yasaklanması ve madeni para oranının daha da düşmesinden sonra dijital para birimi yavaş yavaş yeniden büyümeye başladı. Örneğin, Bitcoin beş ayın en yüksek seviyesine (55.735,52 $) yükseldi. Ama hepsinden önemlisi, meme kripto para birimi shiba inu madeni paranın oranı arttı. Sadece birkaç gün içinde, 4 Ekim'den 7 Ekim 2021'e kadar, değeri %400'den fazla arttı.

Kripto paralar arasında son günlerde gösterdiği fiyat hareketleriyle yıldızlaşan coin, Shiba Inu oldu. Piyasada 'Dogecoin katili' olarak tabir edilen Shiba Inu, iki günde yüzde 43 oranında prim yaparak, en yüksek hacimli 13'üncü kripto para birimi oldu.

24 Ekim tarihli rakamlara göre ise; Shiba Inu dünden bugüne yüzde 37 oranında prim yaptı ve 0.00003849 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son bir günde 0.00002770 dolar ile en düşük seviyeyi ve 0.00003884 ile de en yüksek seviyeyi gördü. 24 saatte 419 milyar dolarlık hacme ulaşan Shiba Inu saat 09:45 itibarıyla 0.00003900 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Shiba Inu, aynı zamanda Shiba Token olarak da bilinir, Ağustos 2020'de "Ryoshi" olarak bilinen anonim bir kişi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

Kripto para piyasasında özellikle son dönemde gösterdiği sert fiyat hareketleriyle yatırımcıların dilinden düşmeyen dijital varlık Shiba Inu (SHIB) oldu.

Piyasada 'Dogecoin katili' olarak tabir edilen Shiba İnu geçtiğimiz haftalarda milyarder iş adamı Elon Musk'ın, Twitter üzerinden Floki isimli Shiba Inu cinsi köpeğini paylaşmasıyla birlikte yükseliş kaydetmişti.

Elon Musk'ın paylaşımının ardından yüzde 300'ün üzerinde primlenen şaka coini yatırımcısını ihya etmişti.

İKİ GÜNDE YÜZDE 43 ARTTI

Son iki işlem gününde gösterdiği fiyat performansıyla Shiba Inu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bol sıfırlı fiyatıyla hala çok ucuz sayılabilecek Shiba Inu, bugün 0.00004018 dolara kadar artarak tarihi zirvesine ulaştı. Bu gelişmeyle birlikte Shiba Inu'da değer kazancı yüzde 43'ü aştı.

İŞTE FİYATI ETKİLEYEN SEBEPLER

Robinhood isimli kripto varlık alım satım platformunda listelenebileceğine dair söylentilerin ardından Shiba'da yükseliş eğilimi hız kazandı.

Özellikle bireysel yatırımcıların haricinde büyük kuruluşların da radarına girmeyi başaran şaka coini Brezilya'nın en büyük borsalarından biri olan Novadax'ta da listelendi.

1 AYDA YÜZDE 450 PRİM YAPTI

İki günde gerçekleştirdiği yükselişle birlikte Shiba Inu, en yüksek hacimli kripto paralar arasında 13'üncü sıraya yükseldi. Aylık bazda fiyat hareketlerine bakıldığında ise Shiba Inu, yaklaşık olarak yüzde 450 oranında değer kazandı.

Değeri bol kuruşlu seviyelerde bulunsa da balinaların yaptığı alımlar fiyatın dalgalı seyretmesine neden oluyor. Bu yüzden yatırımcıların işlem yaparken dikkatli davranması öneriliyor.

  • 1 Shiba Coin (Shib Inu) kaç dolar?

Shiba Coin (SHİB INU)anlık olarak $ 0,00002817 değerindedir. (14.40)

  • 1 Shiba Coin (Shib Inu)kaç TL?

Shiba Coin (SHİB INU) anlık olarak ₺612,486.40 değerindedir. (14.40)

  • Shiba Coin değerleri nelerdir?

Piyasa Değeri: ₺106,734,059,916 ( -0.04% )

Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri: ₺269,487,900,493 ( -0.04% )

Hacim: ₺12,564,750,528 ( -35.80% )

Dolaşan Arz: 394,796.00B SHIB

SHİBA INU, TARİHÇESİ

Shiba Inu, Ağustos 2020'de "Ryoshi" olarak bilinen anonim bir kurucu tarafından başka bir kripto para birimi olan Dogecoin'den esinlenmiş olarak oluşturulmuştur. O zamanki token fiyatı, 20 Nisan 2021'de 0,000002 ABD Dolarına ulaşana kadar önemsizdi. 9 Mayıs 2021'de, fiyat 0,000009 ABD dolarının üzerine çıkarak 10 Mayıs 2021'de 0,0000388 ABD dolarında zirve yaptı.

SHIBA INU (SHIB) NEDİR?

Shiba Inu (kodu: SHIB), aynı zamanda Shiba Token olarak da bilinir, Ağustos 2020'de "Ryoshi" olarak bilinen anonim bir kişi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. "DOGE Killer", olarak adlandırılan krito para, Dogecoin'den sonra piyasaya sürülmüştür ve Mayıs 2021 itibarıyla 6 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahiptir. Fiyatı oldukça düşüktür, bu sayede kullanıcıların "milyarlarca hatta trilyonlarca tane satın almasına" olanak tanımaktadır, şu anda yaklaşık 400 trilyon Shiba Token dolaşımdadır.

İsmi, logosunda bulunan köpek türü Shiba Inu'dan gelmektedir ve Dogecoin'den esinlenerek geliştirilmiştir ancak Dogecoin'den daha başarılı olma hedefi doğrultusunda DOGE Killer (Doge Katili) sloganıyla yoluna devam etmiştir.

Shiba Inu, Ağustos 2020'de "Ryoshi" olarak bilinen anonim bir kurucu tarafından başka bir kripto para birimi olan Dogecoin'den esinlenmiş olarak oluşturulmuştur. O zamanki token fiyatı, 20 Nisan 2021'de 0,000002 ABD Dolarına ulaşana kadar önemsizdi. 9 Mayıs 2021'de, fiyat 0,000009 ABD dolarının üzerine çıkarak 10 Mayıs 2021'de 0,0000388 ABD dolarında zirve yaptı.

Shiba Token; Kucoin, CoinBene, Probit Global, CoinDCX, WazirX, Binance, Crypto.com, Huobi, gate.io ve OKEx borsalarında listelenmektedir.

"DOGE Killer" olarak adlandırılan krito para, Dogecoin'den sonra piyasaya sürülmüştür ve Haziran 2021 itibarıyla 28 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahiptir.

SHIBA INU web sitesine göre, SHIB "DOGECOIN KILLER"dır ve merkezi olmayan bir borsa olan kendi ShibaSwap'larında listelenecektir.

SHIBA INU'NUN KURUCULARI KİMLERDİR?

Ağustos 2020'de "Ryoshi" olarak bilinen anonim bir kişi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

SHIBA INU WoofPaper'ın, ekiplerinin SHIB'yi yaratmasının üç nedeni vardır:

"Sıfırdan başladık, sıfırla."

"Shib'in arkasındaki parlak beyinler daha önce hiç işbirliği yapmamıştı."

"Shiba Inu Köpeklerini seviyoruz."

SHIBA INU'YU BENZERSİZ YAPAN NEDİR?

SHIBA INU web sitesi, dünyanın her yerinden köpeklerden ilham alan sanatçıları, SHIBA INU topluluklarını NFT pazarına getirirken "sanatsal Shiba hareketini" teşvik etmeye davet ediyor.

SHIBA INU, Shiba Inu Kurtarma Derneği ile gerçek, canlı Shiba Inu köpeklerini kurtarmak için bağış toplamak amacıyla Amazon Smile'ı kullanarak bir kampanya da oluşturdu.

DOLAŞIMDA KAÇ SHIBA INU (SHIB) COIN VAR?

SHIBA INU web sitesi , Uniswap'ta toplam token arzının %50'sini kilitlediklerini ve "anahtarları çöpe attıklarını" belirtiyor. Kalan %50 ise "Vitalik Buterin'e yakıldı".

SHIBA INU web sitesinde açıklanan birkaç başka token var – "serbest bırakılan ve yeniden temellendirilmeyecek" LEASH, BONE, "Dogecoin Killer" ( Mayıs 2021 itibariyle henüz mevcut değildir).

WoofPaper, SHIB'yi BONES veya ShibaSwap için KAZMAK ve hatta jetonlarınızı BURY için kullanacağınızı not eder. "Eğitmenler" Shibas'larına jetonları SWAP yapmayı da öğretebilir - tüm bu eylemler, SHIBARMY'nin BONES için GEMLEME veya KAZMA seçeneğine sahip olduğu Köpek Havuzlarına konulan "Geri Dönüşler" yaratır.

Mayıs 2021'in başında, Shiba Inu gibi doge tokenleri yüz milyonlarca dolarlık işlem hacmi gördü .

13 Mayıs'ta Vitalik Buterin (geliştiriciler tarafından token arzının yarısı verildi) , bu tokenlerin büyük bir kısmını Hindistan'a COVID yardımı ile yardım eden bir fona bağışladığını duyurdu . SHIBA geliştiricileri, Buterin'in tokenlerini satmasını beklemiyorlardı, bu nedenle yardım fonu (18 Mayıs itibariyle), SHIB pazarındaki piyasa şoklarını önlemeden parayı yardımda kullanmak için jetonların nasıl satılacağını yönlendirmek zorunda kalacak. Buterin'in duyurusu üzerine SHIB %44 düştü.

SHIBA INU AĞI NASIL GÜVENLİDİR?

22 sayfalık SHIB'nin WoofPaper'ına göre, SHIB , şu anda hisse kanıtına geçiş yapan bir iş kanıtı blok zinciri olan Ethereum'a dayanmaktadır .

SHIBA INU'YU (SHIB) NEREDEN SATIN ALABİLİRSİNİZ?

SHIB, diğer borsaların yanı sıra Huobi, Binance, Gate.io, Uniswap ve OKEx'te listelenmiştir.

SHIBA INU ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, OKEx, Huobi Global, FTX, ve . Listeleme yapan diğer borsaları bulabilirsiniz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı;

"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir"

İçişleri Bakanlığı duyurdu... PKK'dan kaçan 2 kişi daha teslim oldu
İçişleri Bakanlığı duyurdu... PKK'dan kaçan 2 kişi daha teslim oldu

İçişleri Bakanlığı duyurdu... PKK'dan kaçan 2 kişi daha teslim oldu

Enerjide yeni dönem: Türkiye, kartları yeniden dağıtıyor
Enerjide yeni dönem: Türkiye, kartları yeniden dağıtıyor

Enerjide yeni dönem: Türkiye, kartları yeniden dağıtıyor

İngiltere ile STA'dan sonra... Avrupa'dan 2 yatırım mesajı daha geldi
İngiltere ile STA'dan sonra... Avrupa'dan 2 yatırım mesajı daha geldi

İngiltere ile STA'dan sonra... Avrupa'dan 2 yatırım mesajı daha geldi

<p> </p>

ABD, Ukrayna'ya 50 milyon dolarlık askeri yardım tahsisi mi yapacak?

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı

Irak'ın Musul kentindeki bir restoranda robot garsonlar işe başladı