• $8,6226
  • €10,1236
  • 491.953
  • 1385.61
28 Şubat 2012 Salı 12:08 | Son Güncelleme:

Şekerbank kredilerinin %52'si küçük-orta ölçekli işletmelere gidiyor

Şekerbank kredilerinin %52'si küçük-orta ölçekli işletmelere gidiyor

Şekerbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Orhan Karakaş, KOBİ müşteri sayısının geçen yıl yüzde 40 arttığını belirterek, 2012 yılında ise bu segmentte 100 bin müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı

ŞEKERBANK olarak esnafın, küçük işletmelerin, KOBİ'lerin bankası olmayı istediklerini belirten Şekerbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Orhan Karakaş, 'Bu yaklaşım ile de portföyümüzün niteliğinin ve hacminin giderek zenginleşmesini hedefliyoruz' dedi. KOBİ kredilerine ayırdığı payın yüzde 40.7'den yüzde 52'ye yükseldiğini belirten Karakaş, 'Eylül 2011'de, 2010 yıl sonuna göre KOBİ segmentindeki müşteri sayımız ise yaklaşık yüzde 40'lık bir büyüme göstererek 60 binlerden 87 binlere ulaşmıştır. 2012 yılında ise KOBİ müşteri sayısındaki hedefimiz 100 bin' dedi. Şekerbank'ın, inşaat, gıda-tarım, turizm, eğitim, sağlık ve Enerji sektörleri başta olmak üzere öncelikli olarak KOBİ segmentine odaklandığını anlatan Karakaş, 'KOBİ'lerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla genel bankacılık ürünlerinin yanısıra KOBİ İşletme Kredisi, KOBİ Demirbaş Kredisi ve KOBİ Teknolojik Destek Kredisi gibi hem işletme sermayesi hem de yatırımların finansmanına yönelik kısa, orta ve uzun vadeli kredi ürünleri sunuyoruz' dedi.

4 milyon işletmenin büyük bölümü kredi kullanmıyor
2012 yılında da KOBİ bankacılığında büyümenin devam edeceğini öngören Orhan Karakaş, 'Kredi kullanan KOBİ sayısının gelecekte daha da artacağını düşünüyoruz. Zira henüz krediye ulaşamayan azımsanamayacak miktarda KOBİ bulunuyor. Ülkemizdeki yaklaşık 4 milyon KOBİ'nin önemli bir bölümü henüz kredi kullanmıyor. Bu sayının kademeli olarak finans kaynaklarıyla buluşacağını düşündüğümüzde gelecek dönemde de KOBİ kredilerindeki artışın sektördeki genel artışın üzerinde yüzde 20-25 seviyelerinde gerçekleşeceğini söyleyebiliriz' dedi.

<p>'TeknoFest gerçekten de dünyada rekor kırıyor ama rakamları  bilmesek bile biz gelen ilgilerden r

TeknoFest 2021: Yeni Yeteneklerin Keşfi ve Milli Başarıların Sergisi

Galatasaray Kayseri'de

Etna Yanardağı'ndaki hareketlilik korku yarattı

TEKNOFEST İstanbul'da Türk Yıldızları'ndan muhteşem gösteri