• $ 6,817
  • € 7,5935
  • 381.258
  • 105520
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
04 Ekim 2019 Cuma 08:00 | Son Güncelleme:

Sebze meyve fiyatları bu yıl artmayacak

Geçen yıl gıda enflasyonu nedeniyle zor günler geçiren vatandaşa perakendecilerden sevindiren haber: Sebze meyvede fiyat artışı beklenmiyor. 

Kur ve arz sıkıntısı nedeniyle geçen yıl gıda ve sebze meyve ürünlerinde yaşanan fahiş fiyat artışları bu yıl yaşanmayacak. 150 milyar TL’lik ciroyla Türkiye gıda perakendesi sektörünün büyük bir bölümünü temsil eden Gıda Perakendecileri Derneği’nin (GPD) Başkanı Galip Aykaç, “Enflasyon düşüyor,  yatırımlar sürüyor. Bu yıl gıda daha iyi olacak” dedi. 

KATKI VERMEYE HAZIRIZ 

Sektörü ilgilendiren konulara gönüllü katkı sunmaya hazır olduklarını da ifade eden Aykaç, “Önümüzdeki dönemde sektörün en önemli konuları olan taklit ve tağşiş ürünlerle mücadele, esnek çalışma modelinin geliştirilmesi, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da yapılacak değişiklikler, kısaca hal kanunu olarak bilinen kanunda yapılacak değişiklikler yakından takip edeceğimiz konular” dedi. Migros Genel Müdürü Özgür Tort da, bu sene kurun daha stabil, arz sıkıntısının daha az olduğunu belirterek, gıda fiyatlarında artık ciddi artış beklemediklerini söyledi. 

Sektörün geleceği masaya yatırılıyor

GPD tarafından 14 Ekim tarihinde altıncısı düzenlenecek olan ve bu yılki teması ‘Gelecek, Çevik ve Dayanıklı Olanların’ olarak belirlenen ‘6. Ortak Gelişim Kongresi’ toplam  800 profesyonelin katılımıyla İstanbul’da düzenlenecek. Türkiye’nin kendi alanlarında en önemli perakendecileriyle tedarikçilerinin buluşacağı büyük gıda buluşmasında sektörün geleceği masaya yatırılacak ve firmalar için önemli bir network ağı oluşturulacak. 

 


Dünya bu ana kilitlendi! Uzay yolculuğu  başarıyla gerçekleşti

Dünya bu ana kilitlendi! Uzay yolculuğu başarıyla gerçekleşti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beklenen gün geldi! İşte 'Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı' izleyiciyle buluşacak

'Saklı güzellik' ziyaretçilerini bekliyor