• $8,6804
  • €10,3834
  • 497.823
  • 1409.21
27 Mayıs 2021 Perşembe 19:29 | Son Güncelleme:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Muhalefet kabadayıdan medet umar hale geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Muhalefet kabadayıdan medet umar hale geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'de siyaseten bir başarı elde edemeyen muhalefetin, bir sokak kabadayısının hezeyanlarından medet umar hale geldiğini belirtti.

Türk Standardları Enstitüsü'nün (TSE) 60. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, başta cuntacı zihniyet olmak üzere, her türlü vesayet odağı, çete ve suç örgütünün Türkiye'yi esir almasına müsaade etmediklerini ve bundan sonrada etmeyeceklerini söyledi. Bakan Varank, şöyle konuştu:

KAYBEDECEK ZAMAN YOK

"Türkiye'de siyasetin gündemini iftiralar üzerinde esir almaya çalışanlar şunu iyi bilmeliler; Türkiye'nin suç örgütleriyle kol kola girmiş, çetelerle ağız birliği yapan bir muhalefetle kaybedecek tek bir dakikası bile yoktur. Biz karşımızda temiz muhalefet istiyoruz ama mevcut muhalefet parti yönetimlerinden de hiçbir umudumuz yok."

Varank, 'TSE Temelli Kampüsü Projesi'nin inşaatına önümüzdeki aylarda başlayacaklarını söyledi.

CEP'TE 7 FİRMA YETKİ ALDI

Bakan Varank, TSE'nin ikinci el cep telefonu sektöründe önemli bir çalışma yürüttüğünü belirterek, "Cep telefonu yenileme merkezleri için bir standart belirledik. Şu ana kadar 7 firma yetkili yenileme merkezi olmak üzere başvurularını yaptı. Bir firmamız eksiklerini tamamlayarak ilk yetkili yenileme merkezi olmaya hak kazandı" dedi.

<p>ABD'nin başkenti Washington'da Türkiye karşıtı 'Türk Demokrasi Projesi' adlı bir dernek kuruldu.

ABD'de ilginç ittifak

Hassas Güdüm Kiti-82 (HGK-82) Teslimat Töreni'nden kareler

Survivor 2021 yarı finale kalan isim Ayşe Yüksel oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)