• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
23 Haziran 2020 Salı 09:12 | Son Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı yeniden atama başvuruları bitiyor! Sağlık Bakanlığı yeniden atama kurası ne zaman?

Sağlık Bakanlığı yeniden atama başvuruları bitiyor! Sağlık Bakanlığı yeniden atama kurası ne zaman"

Sağlık Bakanlığı yeniden atama kuraları yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı 2020 yılı istifa sonrası yeniden (açıktan) atama kura ile 2180 kişi alımı yapılacağını duyurmuştu. 17 Haziran'da başlayan başvurular devam ediyor. Başvurularını gerçekleştirenler kura tarihini, henüz başvurularını yapmamış olanlar ise son başvuru gününü araştırıyor...

Sağlık Bakanlığı yeniden atama başvuruları her yıl olduğu gibi bu sene de yoğun ilgi görüyor. Sağlık Bakanlığı 2020 yılı istifa sonrası yeniden (açıktan) atama kurası ile 2180 kişi alımı yapacak. Yapılan açıklamada belirtilen unvanlarda çalışmış olup, çeşitli nedenlerle bu görevlerinden ayrılmış olanlar için belirtilen kadroların ilan edilmesinin uygun görüldüğü açıklandı. Merakla araştırılan Sağlık Bakanlığı yeniden atama kura ve başvuru tarihleri haberimizde..

İLAN METNİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK BAKANLIĞI YENİDEN ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Başvurular 17 Haziran 2020 Çarşamba tarihinde başladı. Başvurular bu akşam (23 Haziran 2020) saat 18:00'e kadar alınacak.

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacaktır.

Başvuru yapacak adaylar kura takviminde belirtilen tarihler arasında PBS üzerinden başvuru formunu elektronik ortamda doldurup tercihlerini kaydedip kesinleştireceklerdir. Kesinleştirme işlemi yapıldıktan sonra başvuru bilgileri ve tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır. Kesinleştirilmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kuraya başvuran adaylardan başvurularını iptal ettirmek isteyenler 24.06.2020– 01.07.2020 (saat 18.00’e kadar) tarihleri arasında PBS üzerinden elektronik ortamda kura iptal başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunamazlar.

SAĞLIK BAKANLIĞI YENİDEN ATAMA NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı yeniden atama kurası, 3 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleşecek.

<p>İstanbul merkezli 9 ilde gerçekleştirilen otomobil kaçakçılığı operasyonunda 24 otomobile el konu

İstanbul'da lüks otomobil kaçakçılığı operasyonu: 24 lüks otomobil ele geçirildi

'HES' koduyla girilen kumarhanelere operasyon! 1 milyon 57 bin TL ceza kesildi

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi