• $7,8674
  • €9,3103
  • 483.205
  • 1210.41
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Şubat 2020 Cuma 09:15 | Son Güncelleme:

Sağlık personel alımı tercihleri ne zaman açıklanır? Sağlık personel alımı sorgulama nasıl yapılır?

Sağlık personel alımı tercihleri ne zaman açıklanır" Sağlık personel alımı sorgulama nasıl yapılır"

Sağlık Bakanlığı personel alımı yoğun ilgi görüyor. 14 Şubat'ta başlayan Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri 20 Şubat'ta sona erdi. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Sağlık personel alımı tercihleri ne zaman açıklanır? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Detaylar haberimizde...

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihlerinde geri sayım sona eriyor. KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılıyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri 14 Şubat - 20 Şubat tarihleri arasında yapılıyor. Tercihler, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılabiliyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili merak edilenlere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

ÖSYM TERCİH YAPMA EKRANI

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
 

,

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Sağlık personel alımı tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Sonuçlar açıklandıktan sonra haberimiz içerisinden erişim sağlayabilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercihler, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılabiliyor. Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2020/4 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr  internet  adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılıyor. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor. 

TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

Tercih Ücreti olarak 20 TL ödeme yapılıyor. Ödeme yapılan yerler şu şekilde sıralanıyor:

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

<p>Azerbaycan ordusunun topraklarını Ermenistan işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonların sü

Azerbaycan, Gubadlı'daki işgalci Ermenistan birliklerini top atışıyla imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kırklareli'nde bir köy karantinaya alındı

Hangi burçları şanslı bir gün bekliyor? 21 Ekim 2020 burç yorumları