• $7,5018
  • €9,0633
  • 442.06
  • 1533.57
24 Mart 2016 Perşembe 01:00 | Son Güncelleme:

Sabri Bey'in en büyük mirası 'israfsız şirket kültürü' oldu

Sabri Bey'in en büyük mirası 'israfsız şirket kültürü' oldu

Sabri Ülker Çevre Ödülü'nü 'Hydromx Enerji Tasarrufu' projesi kazandı. Törende konuşan Ali Ülker, Yıldız Holding Kurucusu Sabri Ülker'in kendilerine bıraktığı en büyük mirasın israfsız şirket kültürü olduğunu belirtti.

Yıldız Holding’in, DenizTemiz Derneği/TURMEPA işbirliğiyle yürüttüğü Sabri Ülker Çevre Ödülü’nün üçüncüsü sahibini buldu. Başvuru kriterlerini yerine getiren 274 proje arasından enerji tasarruf sıvısı olan ve ısı aktarımını geliştirmek için Nano-Termo teknolojisini kullanan Hydromx Enerji Tasarruf Projesi ödülü kazandı. Ödül platformu, sürdürülebilir çevre, su ve tarım gibi alanlarda uygulanabilir proje üreten birey ve kurumları teşvik etmek amacıyla ilk olarak 2013 yılında başlatılmıştı. Ödül töreninde konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, ödülü gelenekselleştirerek çevre, su ve tarım gibi alanlarda proje üretenleri ödüllendirmeyi sürdüreceklerini belirtti.

GELENEK SÜRÜYOR

Bu alanda en önemli yol göstericilerinin Sabri Ülker olduğunu ifade eden Ülker “Sabri Bey, TEMA’nın kurucularındandı. Şimdi bizler sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler geliştirerek vatanımıza hizmet etme geleneğini sürdürüyoruz” dedi. Ülker, şöyle devam etti: "Ödülü kazanan projemiz, hepimizin gündeminde giderek yerini artıran enerji ve karbon salımı konusunda." 

Yüzde 35 tasarruf sağlıyor

Hydromx, Ümit Özdoruk’un ısı iletkenliğini sudan daha iyi gerçekleştirebilecek bir sıvı geliştirme hayaliyle ortaya çıktı. Hydromx, ısı transfer verimliliğini artırarak, yüzde 35’e varan tasarruf sağlayan organik bir solüsyon. 

5 yılda 117 bin ton azalttı 

Enerji konusunun önümüzdeki dönemde daha fazla önem kazanacağına dikkat çeken Ali Ülker, bu sebeple Sabri Ülker Çevre Ödülü’nün enerji alanında çalışma yapan bir girişimciye verildiğini söyledi. Sabri Ülker’in kendilerine bıraktığı en büyük mirasın 'israfsız şirket' kültürü olduğuna işaret eden Ülker, "Bu kültür üzerine inşa ettiğimiz sürdürülebilirlik çalışmaları ile son 5 yılda holding içinde karbon salımını 117 bin ton 750 ton azalttık" dedi. 

<p>İngiltere'de TikTok'a yüklenen ve faal bir tren hattının üzerine park etmiş otomobili gösteren vi

Tren yolunda TikTok videosu tepki çekti: Düpedüz aptallık

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muş'ta ''kar kaplanları'' yolları açmak için metrelerce karla mücadele ediyor

Haftanın yalanları