• $8,3431
  • €9,9261
  • 485.481
  • 1406.91
27 Haziran 2020 Cumartesi 14:09 | Son Güncelleme:

Rus Büyükelçi hayran kaldı... Türkiye turizmde de dünyaya örnek oldu

Rus Büyükelçi hayran kaldı... Türkiye turizmde de dünyaya örnek oldu
AA

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov Türkiye'nin koronavirüs sürecinde turist akışını koruma ve sağlık güvencesi sağlama çabasından etkilendiğini belirtti.

Rus Büyükelçi Yerhov, Antalya'da düzenlenen "Yeniden Keşfet" etkinliğinde Türkiye'nin koronavirüsle mücadele kapsamında normalleşme sürecindeki turizm hizmet ve politikalarını değerlendirdi. Güvenli Turizm Belgelendirme Sistemi'ne dikkat çeken Yerhov, "Türk tarafının, turist akışını sürdürme ve tatile gelen turistlerin sağlık ve güvenliğini sağlama çabalarından etkilendim." dedi. 

Yerhov, Türkiye'nin, "Güvenli Turizm Sertifikasyonu" için çok ilginç bir sistem geliştirildiğinin altını çizerek şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu sistemi, başka ülkelerin de öğrenmesinin kayda değer olduğunu düşünüyorum. Deniz ve güneş, her zaman olduğu gibi hoş ve gönül okşayıcı. Uçuşların yeniden başlaması ve Rus turistlerin Türkiye'ye gelmesiyle ilgili mesele üzerinde, Rus ve Türk yetkilileri sürekli temas halinde çalışıyor."

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Türkiye,  Avrupa'da güvenli turizm belgelendirme sistemini hayata geçiren ilk ülke oldu.

BÜYÜKELÇİ VE MEDYA MENSUPLARI "GÜVENLİ TURİZM" MERKEZİNDE

Türkiye'de görev yapan 50 büyükelçi ve diplomatik misyon temsilci ile çok sayıda yabancı gazeteci, geçen hafta Antalya'da düzenlenen ve Türkiye'nin Kovid-19 salgınıyla mücadelesindeki normalleşme sürecinde sunacağı turizm hizmetlerinin anlatıldığı "Yeniden Keşfet" tanıtım etkinliğine katılmıştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının organize ettiği etkinlik kapsamında basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'ye gelen bütün turistlerin, güvenli ve hijyenik koşullar altında tatillerini geçirerek ülkelerine güvenli dönmesi için çalıştıklarının altını çizmişti.

<p>Sosyal medyadan #HelpTurkey etiketiyle yayılan ve bir kesimin devletin mücadelesini hiçe sayarak

'Help Turkey' provokasyonu

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor

Bursa'da kaza yapan 2 tır alev alev yandı

Kapıkule'de uyuşturucu, külçe altın ve kaçak eşya ele geçirildi