• $8,1682
  • €9,7195
  • 452.941
  • 1375.91
21 Nisan 2020 Salı 01:23 | Son Güncelleme:

Ramazan sofralarında koronavirüs zammına dikkat

Ramazan sofralarında koronavirüs zammına dikkat

Karantina süreci, Ramazan'da zam için bekleyen fırsatçıların iştahını kabartıyor. Tedarik sürecinde yaşanacak bir sıkıntının iftar sofralarında zamlara neden olacağı belirtiliyor.

Karantina süreci, Ramazan’da fiyatları artırmak için bekleyen fırsatçıların ekmeğine yağ sürdü. Özellikle tedarikte yaşanacak bir sıkıntının itfar ve sahur sofralarının vazgeçilmez ürünlerinde fırsatçı zamlarına neden olabileceği belirtiliyor.

GIDA ARZI ÖNEMLİ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar da bu soruna dikkat çekerek bu dönemde gıda arzında sıkıntı yaşanmaması gerektiğini söyledi. Bayraktar, üretilen gıdaların tüketiciye ulaştırılması konusunda önlem alınması gerektiğine dikkati çekti.

FİYAT TAKİP EDİLMELİ

Ramazanda görülebilecek gıda fiyat artışları konusunda uyarıda bulunan Bayraktar, markette ve üreticide fiyatı değişen ürünlere dikkati çekti. Bayraktar, artan sıcaklıklar ve karantina tedbirlerinin fiyatlarda etkili olduğunu belirterek, özellikle çabuk bozulan ürünlerde tüccarın aldığı malı satamama endişesiyle piyasada görülen yavaşlamanın fiyatlara yansıdığını aktardı. Bayraktar halkın makul fiyatlara ürün tüketebilmesi için market fiyatlarının takip edilmesi gerektiğini söyledi.

PERAKENDECİLER FİYAT DENETİMİ İSTEDİ

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) virüs sürecinde sebze-meyve ve gıda fiyatlarına yapılan artışlara dikkat çekti. TPF, tedarik zincirindeki tüm aracıların oluşan fiyatlardaki payının anlaşılması için Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

<p>RAMAZAN'IN İLK GÜNÜ YAĞIŞLAR ÇEKİLİYOR</p><p>Hafta başında Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nu

Meteoroloji Uzmanı açıkladı... Ramazan'da hava durumu nasıl olacak?

Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı

Ramazan davulcuları ilk mesailerine başladı

Yerin metrelerce altında ilk sahur böyle görüntülendi