• $9,5959
  • €11,1539
  • 557.238
  • 1492.93
7 Şubat 2017 Salı 13:36 | Son Güncelleme:

PTT personel alımı ne zaman yapılacak ?

PTT personel alımı ne zaman yapılacak "

Kamu Personeli Seçme Sınavları (KPSS) lisans, önlisans ve ortaöğretim düzeyinde sona erdi. Sadece ortaöğretim KPSS'ye 3.5 milyon aday girdi. KPSS sınavlarının sona ermesiyle beraber PTT personel alım ilanları için adaylar yeni bir bekleyiş içine girdiler.

PTT 2016 yılında beklenen personel alım ilanını yayınlamadı. Milyonlarca kişinin beklediği PTT personel alımları neden yapılmadı? PTT personel alımı yapacak mı ? İşte detaylar... Sözleşmeli olarak çalışacak olan kişilerin KPSS üzerinden puana sahip olması gerekmektedir denildi. Yeni yapılacak alımlarda ise KPSS puanlarına göre alımlar yapılacak. PTT 2016 yılında en son personel alımını Mayıs ayında gerçekleştirdi. 

PTT MEMUR ALIMI YAPACAK MI?

PTT son olarak mayıs 2016 tarihinde personel alımı yaptı. Alımlar, Avukat, Mimar, Mimar (İç Mimar), Mühendis (Bilgisayar, Elektrik, İnşaat ve Harita), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (Endüstri Mühendisliği Mezunu), Gişe ve Büro Görevlisi (Grafik Tasarım), Gişe ve Büro Görevlisi (Görsel Sanatlar), Gişe ve Büro Görevlisi (Medya), Gişe ve Büro Görevlisi (Radyo-Tv-Sinema), Gişe ve Büro Görevlisi (Arapça Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Çince Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Fransızca Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (İspanyolca Bilen), Tekniker (Bilgisayar, Elektrik, Makine, İnşaat ve Harita), Dağıtıcı, pozisyonları için yapıldı.

 

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı