• $8,1071
  • €9,7091
  • 455.023
  • 1378.37
31 Mart 2021 Çarşamba 21:10 | Son Güncelleme:

POMEM sınavı 2021 ne zaman olacak? 27. Dönem POMEM parkur sınavı ne zaman yapılacak?

POMEM sınavı 2021 ne zaman olacak" 27. Dönem POMEM parkur sınavı ne zaman yapılacak"

POMEM sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Ön sağlık kontrolünü geçen adaylar şimdide fiziki yeterlilik sınavına girecek. Adayların beden kabiliyeti, fiziki yapısı uygulamalı olarak değerlendirmeye tabi tutulacak. Bu sınavda başarılı olanlar mülakat için hak kazanmış olacak. POMEM sınavı 2021 ne zaman olacak? 27. Dönem POMEM parkur sınavı ne zaman yapılacak?

POMEM sınavını adayların yakından takip ettiği konular arasında yerini aldı. Ön sağlık kontrolünü başarılı olarak tamamlayanlar fiziki yeterlilik sınavını beklemeye başladı. Sınavda adayların beden kabiliyeti, fiziki yapısı ölçülecek ve bir sonraki aşamaya geçip geçmeyeceği belirlenecek. Heyecanlı bekleyiş sürerken POMEM sınavı 2021 ne zaman olacak? 27. Dönem POMEM parkur sınavı ne zaman yapılacak? sorusu gündeme geldi.

POMEM SINAVI 2021 NE ZAMAN OLACAK?

POMEM fiziki yeterlilik sınavı hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Sınav tarihi belli olunca haberimize ekleyeceğiz.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur" kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına tabi tutulurlar.

UYARI: Fiziki yeterlilik sınavında adayların tabi tutulacağı parkur ve talimatı ayrıca Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr resmi internet sayfasından duyurulacaktır. Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavında yanlarında spor hareketlerine uygun kıyafet ve ayakkabı getirmeleri faydalarına olacaktır.

MÜLAKAT SINAVI

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

SINAV SONUÇ LİSTESİNİN BELİRLENMESİ VE İLANI

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.

UYARI: Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir

  • POMEM sınavı
  • 27. dönem POMEM
  • POMEM parkur
  • POMEM parkur ne zaman
  • POMEM fiziki yeterlilik sınavı
  • POMEM sınav tarihi
<p>Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe konuk ettiği Gaziantep FK'yi 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarı

Fenerbahçe-Gaziantep FK Maç Yorumu

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler