• $ 5,834
  • € 6,5647
  • 239.163
  • 96.052
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

24. dönem POMEM başvuru şartları nedir? POMEM başvurusu nasıl yapılır?

POMEM başvurularının nasıl yapıldığı araştırılıyor. Polis Akademisi başvuru şartları nedir? Polis olmak isteyen vatandaşlar yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. Bu açıklamalara göre de başvuru tarihlerinde işlemlerini gerçekleştiriyorlar. 8 Nisan tarihinde başlayan başvurular 22 Nisan’a kadar devam edecek. İşlemler, https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde gerçekleştiriliyor. Polis alımları ile ilgili merak edilenler haberimizde sizlerle. İnternet üzerinden başvuru yapacak olan adaylar 130 liralık başvuru ücretini sadece Halkbank şube, ATM ve internet bankacılığından yapabilecek. Polis Akademisi alımları ile ilgili detaylara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

x

Polis Akademisi alımları her dönemde yoğun ilgi görüyor. 2019 yılı POMEM başvurusu nasıl yapılır? 24. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (2.500) ve önlisans mezunu (500) kadın aday asıl olarak alınacak. 8 Nisan’da başlayan başvurular 22 Nisan’da sona erecek. İşlemler, https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde gerçekleştiriliyor. 

POLİS ALIMI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

POMEM BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

POMEM sınavına internet üzerinden ön başvurular, 08 Nisan (dahil)-22 Nisan (dahil) 2019 tarihleri arasında saat 18.00’e kadar https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

24. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (2.500) ve önlisans mezunu (500) KADIN aday asıl olarak alınacaktır. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları, o yıl belirlenen kontenjanın dışında tutulurlar.

24.DÖNEM POMEM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

24.dönem POMEM başvurusu da daha önceki dönemde olduğu gibi Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sayfası olan www.pa.edu.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Adayların başvuru yapmadan önce mutlaka POMEM başvuru kılavuzu ile yayımlanan detayları incelemesi gerekiyor.

BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

a) İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 130.00 TL (Yüz) 08 Nisan 2019 saat 09:00’dan 22 Nisan 2019 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “24. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Akkaya Sokak’ta bir binanın çevresinde toprak kayması yaşandı. Binan

Kağıthane´de bina böyle çöktü

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Osmanlı usulü çarkla tespih yapıyor

5 yıl önce kurumaya yüz tutan Murat Nehri şimdi bambaşka