• $ 5,9284
  • € 6,5441
  • 285.103
  • 94568.9
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

POMEM alımı başvuru tarihleri nedir? 26. dönem POMEM alımı başvuru şartları haberimizde

Polis olmak isteyen vatandaşlar yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. POMEM alımı ne zaman yapılacak? Polis Akademisi alımı ile ilgili ilanlar güncel olarak yayınlanıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir canlı yayında konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Polis memuru alımına ilişkin sınavlara değinen Soylu, eylül ve ekim gibi 10 bin polis alımı konusunda bir açıklama yaptığını, fakat sürecin biraz uzadığını, birkaç ay içerisinde polis alımının yapılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde sizlerle.

POMEM alımının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. 10 bin polis alımı için heyecan giderek artıyor. Polis Akademisi alımı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir canlı yayında konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamasında alımların yapılacağı tarih ile ilgili duyuru yaptı. POMEM alımı ile ilgili detaylar haberimizde sizlerle.

POMEM ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

POMEM alımı tarihi 'pa.edu.tr' adresi üzerinden yayınlandı. Adaylar, 14-25 Ekim tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir.

26. POMEM BAŞVURU DETAYLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

POMEM BARAJ PUANI DÜŞECEK Mİ?

Pomem puan barajı 60'dan 55'e düşürülsün sorusuna cevap veren Bakan Soylu, "70'den 65'e düşsün, 65'den 60'a düşsün, 60'dan 55'e düşürülsün, bu kez şöyle oluyor; 500 bin kişi sınava giriyor ve bizim bir alımımız maalesef 1 yıl sürüyor. Bizim polise ihtiyacımız var. Biz bu ihtiyacımızı karşılayabilmek için bir baraj koymak zorundayız. Biz 70'den 65'e düşürdük. Şimdi 65'den 55'e düşürülsün deniliyor. Bu mümkün değil." açıklamasını getirdi.

RENK KÖRLÜĞÜ OLAN VATANDAŞLARIN POLİS VE ASKER OLMA YOLU AÇILACAK MI?

Renk körlüğü bulunan gençlerin polis ve asker olabilme durumuyla ilgili yöneltilen soruya ise Bakan Soylu, "Bu konuda, renk körleri konusunda şunu söyleyeyim, en son bugün günlerde pazar, perşembe günü yaklaşık iki buçuk üç saat toplantı yaptık. Bütün dünyayı analiz ettik. Biz üniversitelerimizde oturduk ve ciddi bir çalışma da ortaya koyduk. Bu konuda bir karar oluşturduk. Bu konudaki kararı önümüzdeki günlerde açıklayacağız.

POMEM ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

Adaylarda aranan şartlar ise; 30 yaşından gün almamış olmak, kadın adaylar için 162 cm, erkek adaylar için 167 cm’den kısa boylu olmamak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, gerekli sağlık şartlarına sahip olmak.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve Suriye Milli Ordusu arkerlerinin de katıldığı Fı

İşte Teröristlerin Geri Çekilme Anı!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bankaların promosyon yarışı emekliye yaradı! Bin yüz elli liraya çıktı

Ford Focus ST Line sürüş izlenimi: Teknolojik devrimin orta noktasındayız