• $9,5903
  • €11,148
  • 557.54
  • 1492.93
25 Mayıs 2021 Salı 07:00 | Son Güncelleme:

Pandemide 5 milyarlık yatırım, 1.200 kişiye iş

Pandemide 5 milyarlık yatırım, 1.200 kişiye iş
- ŞENAY BÜYÜKKÖŞDERE

NG Grup'un pandemi döneminde 1,5 milyar TL yatırımla hayata geçirdiği NG Phaselis Bay, Antalya Kemer'de kapılarını açtı. Erkan Güral, grubun pandemide toplam yatırımın ise 5 milyar TL'yi bulduğunu, bin 200 kişiye de iş imkânı sağladıklarını söyledi.

Son 1.5 yılda ciddi anlamda yara alan turizm sektöründe, pandemiye rağmen yatırımlar sürüyor. Bu dönemde Türkiye'ye yatırım yapmaktan vazgeçmediklerini söyleyen NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, seramik, turizm ve porselen sektörlerinde yaklaşık 5 milyar TL'yi bulan yatırımı ülke ekonomisine kazandırdıklarını ifade etti. Grubun son yatırımı ise Antalya'nın Kemer ilçesi, Göynük koyunda 1.5 milyar TL'lik yatırımla kapılarını açan yeni 5 yıldızlı oteli NG Phaselis Bay.

18 AYDA TAMAMLANDI

Turizm sektöründe dördüncü oteli hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Erkan Güral, şöyle devam etti: "NG Ailesi olarak girdiğimiz hemen her sektörde zoru başarma ve iddialı olanı yapma hedefimiz var. Antalya'daki turizm yatırımımızda da bu heyecan ve hedefle yola çıktık. Çalışmalarımız tam 18 ay sürdü. 480 oda kapasitesine sahip tesisimiz bugün itibarıyla yüzde 65 oranında dolu."

HAZİRANDA % 98 DOLACAK

Pandemiye rağmen haziran ayının ilk haftasında, önceden yapılan rezervasyonlarla birlikte yüzde 98 doluluk oranına ulaşacaklarını ifade eden Güral, "NG Phaselis Bay'da geniş ailelerin rahat edebilecekleri villalarımız da mevcut. Bu villaların haziran-temmuz-ağustos döneminde yüzde 85'i şimdiden doldu" dedi.

EVDEN JETLE ALACAK

NG Pashelis Bay'de konaklayacak misafirleri en iyi şekilde ağırlamak istediklerini söyleyen Erkan Güral "Dileyen misafirlerimizi helikopter veya özel jetle evden alıp sonra yine evlerine de bırakabiliriz" diye konuştu. Güral, "2021 yılı sektörde 'yaraları sarma' yılı olarak geçecek. 2022 sezonu için çok umutluyuz" dedi.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri