• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
12 Mayıs 2021 Çarşamba 20:59 | Son Güncelleme:

Ortaklaşa ev almak isteyene yeni model

Ortaklaşa ev almak isteyene yeni model

Emlak Katılım, yatırım amacıyla ev sahibi olmak isteyen ya da tek başına ev alma imkanı olmayan tüketiciler için yeni bir model geliştirdi.

"Birlikte Konut Finansmanı" adını taşıyan uygulama ile banka müşterileri, yeni konut finansmanını talep ettikleri tapu hissesi oranında ayrı ayrı kullanarak konutu müşterek tapulu satın alabilecek.

TAPU HİSSESİ ORANINDA ÖDEME

Ayrıca finansman ödemelerini tapu hissesi oranında yapacak. "Birlikte Konut Finansmanı" ile müşteri istediği şekilde arkadaşı, kardeşi, akrabası ya da eşi ile en fazla iki ortaklı olarak yatırım ya da oturmak amacıyla konut alabilecek. Her iki müşteri için de talep edilen tapu hissesi oranında ayrı ayrı konut finansmanı kullandırılacak. Müşteriler, kullandıkları finansman ve peşinat tutarları ile orantılı olarak hisse sahibi olacak.

ESKİ EVİ SATMADAN YENİSİ İÇİN FİNANSMAN İMKANI

Emlak Katılım ev alacaklara ayrıca 'Yeni Evini Bekletmeyen Finansman' adıyla başka bir uygulama da başlattı. Bu uygulamayla müşteriler eski evin satışını beklemeden yeni ev için finansman alabilecek. Mevcut evin satışını da 0-18 ay arasında yapma imkanı tanınacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜME KAYNAK

Emlak Katılım, kentsel dönüşüm için 'Güçlendirme', 'Yerinde Birebir Dönüşüm' (emsal artışı olmayan), 'Yerinde Dönüşüm' (emsal artışı olan) ve 'Alansal Dönüşüm' adıyla 4 farklı finansman kullandırmaya başladı.

<p>Markar Esayan'ın cesur bir insan olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah

'Markar Esayanlara bu toplumun her zaman ihtiyacı var'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi