• $8,1549
  • €9,7111
  • 453.132
  • 1353.77
08 Aralık 2020 Salı 09:39 | Son Güncelleme:

Norm fazlası öğretmen atamaları başladı mı? Norm fazlası öğretmen ataması yapan iller hangileri?

Norm fazlası öğretmen atamaları başladı mı" Norm fazlası öğretmen ataması yapan iller hangileri"

Okullarda norm hesaplamalarının yapılmasının hemen ardından bir çok il milli eğitim müdürlüğü norm fazlası öğretmen atama duyurularını paylaştılar. Norm fazlası öğretmen atamaları başladı mı? Norm fazlası öğretmen ataması yapan iller hangileri? gibi soruların yanıtları tüm yer değiştirmek isteyen öğretmenler tarafından merak konusu oldu.

Geçtiğimiz aylarda okullarda norm fazlası hesaplamalarının yapılmasının ardından bir çok il milli eğitim müdürlüğü norm fazlası öğretmen atama duyurularını yayımladılar. Peki, Norm fazlası öğretmen atamaları başladı mı? Norm fazlası öğretmen ataması yapan iller hangileri? İşte tüm merak edilenler.. 

NORM FAZLASI ÖĞRETMEN ATAMASI YAPAN İLLER HANGİLERİ?

Samsun, Adana, Antalya, Trabzon, Kayseri, Iğdır, Osmaniye, Denizli, İzmir gibi çok sayıda il milli eğitim müdürlüğü norm fazlası öğretmen atama duyurularını yayımladı.

NORM FAZLASI ÖĞRETMEN ATAMALARI BAŞLADI MI?

Norm fazlası öğretmen atamaları için başvurular başladı. Başvuru sonuçlarının ise yine Aralık ayı içinde açıklanması bekleniyor.

Norm fazlası öğretmenler, kadrosunun bulunduğu ilçedeki okulları tercih etmesi halinde ilçe önceliği de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53/3 maddesi şu şekildedir:

"(3) Öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanının eşitliği halinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan, öğretmenliğe daha sonra başlayan norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır.

Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır."

<p>Libya ile çok yönlü anlaşmaların olacağını belirten Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray

Türkiye'nin Ukrayna ve Libya siyaseti nasıl olacak?

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın vahşi sakinleri büyük ilgi görüyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (13 Nisan 2021)

Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı