• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
30 Mart 2021 Salı 10:48 | Son Güncelleme:

Naturelgaz ne zaman işlem görecek? Naturelgaz halka arz ne zaman sonuçlanacak?

Naturelgaz ne zaman işlem görecek" Naturelgaz halka arz ne zaman sonuçlanacak"

Borsa İstanbul'da yabancı yatırımcının sert satışına şahit olduğumuz geçen hafta halka arz için talep toplayan Naturelgaz'ın sonuçları merak ediliyor. Naturelgaz halka arz ne zaman sonuçlanır? Naturelgaz ne zaman işlem görecek? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor.

Naturelgaz halka arz sonuçları hisselere yatırım yapan tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 25-26 Mart tarihlerinde talep toplama sürecini tamamlayan Naturelgaz halka arz sonucu merak ediliyor. Naturelgaz halka arz ne zaman sonuçlanır? Naturelgaz ne zaman işlem görecek? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte tüm merak edilenler..

NATURELGAZ HALKA ARZ NE ZAMAN SONUÇLANIR?

Naturelgaz'ın arzında yurtiçi bireysel yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 75.3 katı, yurtiçi kurumsal yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 28.8 katı ve yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 3.5 katı talep geldi.

Halka arz sonuçlarına göre Norveçli Norges Bank Investment Management Naturelgaz halka arz paylarının yüzde 8,3'ünü aldı. Yabancının TL varlıklardan çıktığı dönemde halka arza gelen yabancı yatırımcı dikkat çekti.

Öte yandan sonuçlara göre yurtiçi bireysel yatırımcılar yüzde 60, yurtiçi kurumsal yatırımcılar yüzde 30 yurtdışı kurumsal yatırımcılar yüzde 10 pay aldı.

Naturel Gaz'ın alka arzında Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 75,3 katı talep geldi.

KAP açıklaması şöyle:

25-26 Mart 2021 tarihlerinde Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Naturelgaz") paylarının halka arzı "Sabit Fiyatla Talep Toplama" yöntemiyle gerçekleştirilmiştir. Halka arzda birim fiyat 8,50 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 31.363.637,00 TL nominal değerli pay ile ek satışa sunulan 3.136.363,00 TL nominal değerli pay olmak üzere toplam 34.500.000,00 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşmiştir.

Ek satışa sunulan paylar için tahsisat oranları, halka arz edilen payların tahsisat oranları ile uyumlu olarak Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %60, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %30 ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %10 olarak belirlenmiştir. Ek satışa sunulan paylar dahil Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 75,3 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 28,8 katı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara ayrılan tahsisat tutarının 3,5 katı talep gelmiştir.

  • Naturelgaz
  • Naturelgaz halka arz
  • Naturelgaz halka arz sonucu
  • Naturelgaz ne zaman işlem görecek
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü