• $13,2474
 • €15,1194
 • 759.387
 • 1857.4
9 Haziran 2021 Çarşamba 09:16 | Son Güncelleme:

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? Nakdi ücret desteği ödemeleri yattı mı?

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek" Nakdi ücret desteği ödemeleri yattı mı"

Nakdi ücret desteği ödemeleri ile ilgili gelişmeler, bu ödemeyi alan çalışanlar tarafından yakından takip ediliyor. Pandemi nedeni ile işleri azan işyerlerinde ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara nakdi ücret desteği ödemesi yapılıyor. Bu desteğin ne zaman biteceği merak ediliyor. Peki, Nakdi ücret desteği ödemeleri yattı mı? Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

Nakdi ücret desteği ödemeleri bekleniyor. Pandemi nedeni ile ücretsiz izinde olan çalışanlara nakdi ücret desteği ödemesi yapılıyor. Nakdi ücret desteği, 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 30 Haziran 2021 tarihine daha uzatılmıştı. Buna göre bu ay da ücretsiz izinde olanlara nakdi ücret desteği ödemesi yapılacak. Peki, Nakdi ücret desteği ödemeleri yattı mı? Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ÖDEMELERİ YATTI MI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Mayıs ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin 8 Haziran'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE ZAMAN BİTECEK?

En son alınan karar ile nakdi ücret desteği, 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 30 Haziran 2021 tarihine daha uzatılmıştı. Buna göre 30 Haziran'da ödenek desteği sona erecek. Ödeneğin uzatılması halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler için nakdi ücret desteği başvuruları "https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi" internet adresinden işveren tarafından yapılır.

İşsizlik ödeneğinden yararlanamayan işçiler için 15/03/2020 tarihinden sonra iş sözleşmesi feshi nedeniyle İŞKUR'a yapılmış işsizlik ödeneği başvurusu bulunup, ödeneğe hak kazanamayan işsizlerin, ayrıca başvuru yapılmasına gerek bulunmaksızın nakdi ücret desteği ödemeleri İŞKUR tarafından re'sen gerçekleştirilir.

4857 sayılı Kanunun geçici 10 uncu maddesi kapsamında verilen ücretsiz izin bilgilerine ilişkin işverenler tarafından yapılan başvuru ve güncelleme işlemleri, ücretsiz iznin uygulandığı ayı takip eden ayın sonuna kadar SGK'ya bildirilmelidir.

NAKDİ DESTEK ÖDEMESİ NASIL SORGULANIR?

Ücretsiz izin desteği sorgulama ekranı için İŞKUR giriş bilgileri ya da E-Devlet şifresine sahip olmak yeterli. İlk kez e Devlet şifresi alacakların ise PTT'ye başvurması gerekiyor. Nakdi destek ödeme bilgilerini sorgulamak için E-Devlet girişi yapan vatandaşlar, aşağıdaki linke tıklayarak işlemlerini sorgulama işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor.

 • nakdi ücret desteği
 • nakdi ücret desteği yattı mı
 • mayıs ayı nakdi ücret desteği
 • haziran nakdi ücret desteği
 • nakdi ücret desteği ne zaman bitecek
 • nakdi ücret desteği uzatıldı mı
 • nakdi ücret desteği son ne zaman
 • ücretsiz izin maaşı
Borsa rekor seviyeyi gördü
Borsa rekor seviyeyi gördü

Borsa rekor seviyeyi gördü

Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...
Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...

Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...

Hedefi 12'den vuruyor! SİHA'ların gözü aydın
Hedefi 12'den vuruyor! SİHA'ların gözü aydın

Hedefi 12'den vuruyor! SİHA'ların gözü aydın

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı