• $7,4181
  • €9,0161
  • 446.399
  • 1569.35
13 Ocak 2021 Çarşamba 07:10 | Son Güncelleme:

Müjdeli haber geldi: Nakdi ücret desteğinde artış

Müjdeli haber geldi: Nakdi ücret desteğinde artış
AA

Ücretsiz izne ayrılan çalışanların Nakdi Ücret Desteği ödemeleri, 2021 Ocak ayı döneminden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 21,56 artışla ödenecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ile istihdama dönüş ve artı istihdam teşviklerinin tutarının arttığını açıkladı.

AA'da yer alan habere göre Bakan Selçuk, 2021 Ocak döneminden itibaren geçerli olmak üzere asgari ücret artış oranının (yüzde 21,56) Cumhurbaşkanı kararıyla nakdi ücret desteğine, istihdama dönüş teşvikine ve artı istihdam teşvikine yansıtılacağını belirtti.

"Yüzde 21,56 artışla ödeyeceğiz"

Artış gerçekleşecek destek ve teşvikler hakkında detayları paylaşan Selçuk, "Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımız için sunduğumuz nakdi ücret desteğimizi 2021 yılı Ocak döneminden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 21,56 artışla ödeyeceğiz." dedi.

Selçuk, nakdi ücret desteğinin yanı sıra istihdama dönüş teşviki ve 1 Ocak 2019 ila 17 Nisan 2020 tarihleri arasındaki dönemde en az sigortalı çalıştırılan aydaki çalışan sayısına ilave olarak istihdam edilecek sigortalıların fiilen çalıştırılmaları halinde sağlanan artı istihdam teşvikine de aynı şekilde artış sağlanacağını belirtti.

Öte yandan ilgili Cumhurbaşkanı Kararı da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Haberin Özeti

Ücretsiz izne ayrılan çalışanların Nakdi Ücret Desteği ödemeleri, Ocak 2021'den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 21,56 artışla ödenecek.

DETAY
• Asgari ücret artışı, Cumhurbaşkanı kararıyla nakdi ücret desteğine, istihdama dönüş teşvikine ve artı istihdam teşvikine yansıtılacak.
• Söz konusu Cumhurbaşkanı Kararı, Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
<p>Futbolda sıcak gelişmeleri ve merak edilen başlıkları Akşam Gazetesi Spor Editörü Tamer Ayeri, yo

Muslera'nın dönüşü Galatasaray'a ne katar?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! İşte o detaylar...

Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor