• $ 5,7857
  • € 6,4615
  • 275.554
  • 110903
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Mobil kafelerle bir günde 2 bin lira kazanabilirsiniz

AVM, plaza, konser, parti ve spor karşılaşmalarının yapıldığı alanlarda mobil kafe hizmeti vermek son dönemlerin popüler girişimleri arasında. Mobil kafelerle günde 1.5-2 bin TL’ye varan gelirler elde etmek mümkün. 

Özgül ÖZTÜRK

Kafe açmak istiyor ancak yeterli bütçeniz olmadığı için vazgeçiyorsanız mobil kafe işletmeciliği tam size göre. Yazın plaj, havuz başı ve konser salonu, kışın AVM önü ve ya benzin istasyonlarında karşımıza çıkan mobil kafeler, son yılların düşük bütçelerle, yüksek getiri sağlayan girişimleri arasında ön plana çıkıyor. İçinde kurabiyeden sandviçe, çaydan kahveye pek çok ürün grubunun satılabildiği mobil kafeler, özellikle insanların yoğun bulunduğu konser, parti, festival ve etkinlik alanlarında ciddi iş hacmi yaratıyor. 

EN AZ 60 BİN TL SERMAYE GEREK 

Bu işi yapmak için 60 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılan prefabrik malzemeden yapılma konsept bir mobil kafe satın alıp içine 15-20 bin liralık iç malzeme koyabilir ve ya 150 bin liradan başlayan franchise bedeline sahip mobil kafe zincirlerin biriyle anlaşabilirsiniz. Avrupa ve Amerika’da çok yaygın olan bu zincirlerin Türkiye’deki sayısı da artıyor. Mobil kafelerinizle yoğun alanları kovalayarak günde 2 bin lira kazanabilirsiniz. 

ARAÇ İÇİN RUHSAT ALINMALI 

Mobil kafe işine adım atabilmeniz için öncelikle bu işi yapacağınız seyyar satış aracınıza ruhsat almanız şart. Gezici satış aracı için öncelikli olarak belli evrakların toplanıp belediyelere teslim edilmesi gerekiyor. 

3 tekerlekli ekmek teknesi 

Almanyada geliştirdiği üç tekerlek üzerine kurulu mobil kahve dükkanlarıyla dikkat çeken Coffe-Bike Türkiye’de mobil kafe konseptinin öncüleri arasında yer alıyor. Aila International Gıda San.Tic.AŞ vasıtasıyla Türkiye’ye gelen marka franchise vererek büyümeye devam edecek.Yerli kahve zinciri Monte Bianco Coffee de mobil büyüme planı yapan markalardan. Önümüzdeki dönemde İstanbul’da 5 yeni şube açmayı planlayan marka, düşük yatırım bedeliyle yüksek kazanç imkanı sunuyor. 

Sağlık raporu isteniyor

Mobil kafe işletmek için ayrıca nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu, ikametgah ve üretimin sağlıklı yapıldığına dair belgeler belediyelere ibraz edilmeli. Gezici araçla satış yapacak kişilerin bulaşıcı hastalığının olup olmadığını kanıtlamaları gerekiyor. Gerekli başvurular yapıldıktan sonra belediyelerin gösterdiği alanlarda satış yapabilirsiniz.

 


<p>TBB´den yapılan yazılı açıklamaya göre, Feyzioğlu, Emine Bulut´un annesi Fadime ve babası Ahmet B

TBB Başkanı Feyzioğlu, Emine Bulut´un Ailesinin Avukatı Olacak

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Merkez Bankası'ndan faiz indirimi

1890'lı yıllarda bir üniversite öğrencisi insanları gizlice böyle görüntüledi