• $7,4493
  • €9,024
  • 443.225
  • 1556.39
11 Mart 2020 Çarşamba 08:01 | Son Güncelleme:

Mobil denetimlerle pompada hileye son

Mobil denetimlerle pompada hileye son

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni dönemde Bakanlığın ani denetimlere ve şikayet muayenelerine odaklanacağını, TSE'nin de periyodik muayenelerden sorumlu olacağını söyledi.

Varank, “Çift taraflı denetim mekanizmasıyla tüketici güveni artacak” dedi.

2 YILA TAMAMLANACAK

Varank, şunları söyledi: “Programımızın ardından araçlar yola çıkacak ve bu ölçü aletlerinin denetimine başlayacak. 2 ila 200 ton arası kantarların muayenesi için 20’nin üzerinde vinçli kamyon, akaryakıt istasyonlarındaki dispenserler, pompalar ve diğer ölçü aletlerinin muayenesi için de 80 tam donanımlı aracımız Türkiye’nin her tarafında hizmet verecek.” Bakan Varank, filoda 200’e yakın eğitimli personelin hazır bulunacağını belirterek, “Böylece, ülke genelindeki yaklaşık 11 bin LPG ve 13 bin akaryakıt istasyonundaki 290 bin pompayla 25 bine yakın kantarın periyodik muayenesi 2 yıl içerisinde gerçekleştirilecek” bilgisini verdi.

YERLİ OTOMOBİL GEMLİK’TE

Bursa'nın Gemlik İlçesi’nde, ‘Türkiye’nin Otomobili’nin fabrikasının kuruluşuna ilişkin çalışmalar kapsamında 12 Mart’ta tanıtım toplantısı düzenlenecek. Gemlik Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, otomobilin, toplantının yapılacağı otelin önünde sergileneceği bilgisini vererek, tüm ilçe halkını aracı görmeye davet etti.

<p><span>Niğde'nin meşhur patatesi dondurmaya da lezzet katacak. 'Patatesli dondurma olur mu?' demey

Patatesli dondurma hem şaşırtıyor hem de tadanları kendine hayran bırakıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yılan belgeselciyi canlı canlı yedi! İşte o anlar

Defineciler, iki türbeyi tahrip etti