• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
06 Mart 2021 Cumartesi 01:53 | Son Güncelleme:

Mezrada deprem villası

Mezrada deprem villası

Depremzedeye villa konforunda köy evi. Geçen yıl Malatya'da 6.8'lik deprem sonrası yıkılan mezralarda yaptırılan ‘köy tipi' konutlar tamamlandı. Villaları andıran tek katlı, çelik konstrüksiyonlu, önünde bahçe alanı olan konutlar hak sahiplerini mutlu etti.

24 Ocak 2020'de merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'da, daha çok kırsalda yaşayan ve hayvancılıkla geçinenler için yapılan köy tipi konutlar sahiplerine teslim edilmeye başladı. Depremde evleri yıkılan aileler, tamamı çelik konstrüksiyon olan ve lüks bir villayı andıran konutlarda yaşamlarını sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor. Depremzede Sabahattin Karaduman "Huzurlu bir yaşantımız var. Bugünümüze şükürler olsun. Yatarken korkumuz, şüphemiz yok. Allah devletimize zeval vermesin" dedi. Depremzede Hasan İnal da devletin kendilerine tamamı çelik konstrüksiyon köy tipi konutlar yaptığını söyleyerek, "Küçük eksiklerimiz olsa da evimizden memnunuz" dedi.

İNŞAATLAR SÜRÜYOR

Kentte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca depremzedeler için 5 bin 24 konutun yapımı ihale edildi. Bugüne kadar inşaatına başlanan 3 bin 815'inden 309'u Kale, 208'i Pütürge'de hak sahiplerine teslim edildi.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü