• $7,3972
  • €8,9478
  • 415.987
  • 1471.39
17 Şubat 2021 Çarşamba 09:34 | Son Güncelleme:

Merkez Bankası şubat toplantısı hangi gün, saat kaçta? Merkez Bankası faiz kararı 2021 ne zaman açıklanacak?

Merkez Bankası şubat toplantısı hangi gün, saat kaçta" Merkez Bankası faiz kararı 2021 ne zaman açıklanacak"

Merkez Bankası faiz kararı büyük bir heyecanla bekleniyor. Piyasalara yön verecek olan Merkez Bankası faiz kararı için geri sayım başladı. Bu hafta belirlenen tarihte gerçekleşecek olan PPK toplantısından çıkacak karar merakla beklenirken Küresel piyasalarda geçtiğimiz hafta, ABD teşvik paketine ilişkin gelişmeler ve salgına ilişkin haber akışı takip edilmişti. Peki, Merkez Bankası faiz kararı 2021 ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası şubat toplantısı ne zaman?

Merkez Bankası faiz kararı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal faiz indiriminin gündemlerinde olmadığını açıklamıştı. Gözler Para Politikası Kurulu'na çevrildi. Merkez Bankası faiz kararı 2021 ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası şubat toplantısı ne zaman? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkez Bankası 2021 PPK takviminde yer alan bilgilere göre faiz kararı 18 Şubat 2021 Perşembe günü açıklanacak.

Ağbal'ın göreve gelişinin ardından açıklanacak olan dördüncü faiz kararı olacak Şubat 2021 faiz kararında hangi sonucun çıkacağı 18 Şubat'ta netleşecek. Naci Ağbal göreve geldikten sonra iki ay faiz artırımına gitmiş Ocak 2021'de ise faizi aynı seviyede tutmuştu.

Merkez'in şubat faiz kararında nasıl bir adım atacağı ve döviz piyasasına etkisinin ne olacağı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

GÖZLER MERKEZ BANKASI'NDA

TCMB'nin faiz kararı yatırımcıların odağında bulunurken, AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu yüzde 17 olan politika faizinin sabit bırakılacağını tahmin ediyor.

Bununla birlikte ocak ayındaki karar metninde çok güçlü bir iletişim dilinin kullanıldığına dikkati çeken analistler, karar metnindeki olası değişikliklerin yatırımcıların odağında olduğunu bildirdi.

Ocaktaki toplantı sonrası açıklanan karar metninde özellikle "2021 yıl sonu enflasyon tahmin hedefi dikkate alınarak sıkı para politikası duruşunun kararlılıkla uzun bir müddet sürdürüleceği" ve "gerekmesi durumunda ilave parasal sıkılaşma yapılacaktır" şeklindeki yönlendirmeler piyasalarda olumlu karşılık bulmuştu.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Darbe bir insanlık suçudur. 28 Şubat'ı yaşadım, 28 Şubat'ın farkınd

Başkan Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı: Darbe bir insanlık suçudur

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek