• $7,2898
  • €8,8022
  • 402.236
  • 1527.45
16 Şubat 2021 Salı 10:00 | Son Güncelleme:

Bekçilik sonuçları ne zaman belli olacak? 2021 Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı?

Bekçilik sonuçları ne zaman belli olacak" 2021 Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı"

Bekçilik sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleniyor. Uzun zamandır merakla ve heyecanla takip edilen bekçilik sınav sonuçlarında değerlendirmeler 100 tam puan üzerinden yapıldı. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar daha sonra fiziki yeterlilik sınavına girecek. Bekçilik sınav sonuçları 2021 açıklandı mı? Sınav sonuçları MEB ya da Polis Akademisi sayfası üzerinden açıklanacak.

Bekçilik sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 20 Ocak Çarşamba günü düzenlenen sınav sonrası adaylar, bekçilik sınav sonuçlarına bugün ulaşacak. Sınav değerlendirmesi 100 tam puan üzerinden yapılacak olup, yanlış cevapların doğru soruları etkilemeyeceği belirtildi. Bekçilik sınav sonuçları 2021 açıklandı mı?

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI 2021 AÇIKLANDI MI?

Bekçilik sınav sonuçları bugün (15 Şubat) açıklanacak. Adaylar sonuçlarına https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecekler. Henüz sonuçlar erişime açılmadı. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar 17 Şubat 2021 tarihi saat 17.00'a kadar aynı usullerle yapılacaktır.

BEKÇİLİK SINAV SONUÇ SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL OLACAK?

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında;

[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100]formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI NASIL OLACAK?

1. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

2. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

a) Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

b) Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

c) Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında "Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz" kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınav aşamasına geçemezler.

3. Fiziki yeterlilik sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

<p>İstanbul'da ve yurtta  hava durumu nasıl olacak yağışlar gelecek mi?</p><p>'İstanbul özeli

Yurt genelinde hava nasıl olacak?

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu