• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
22 Mayıs 2021 Cumartesi 09:59 | Son Güncelleme:

Mazot Gübre Desteği sorgulama ekranı 2021: Mazot Gübre Desteği yattı mı?

Mazot Gübre Desteği sorgulama ekranı 2021: Mazot Gübre Desteği yattı mı"

Mazot Gübre Desteği gündemde yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Teknoloji Bakanı Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ortak basın açıklaması yaptı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Çiftçilerimiz için müjdemiz var, bugün yaklaşık 427,5 milyon TL'lik destek ödemelerini üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlayacağız" dedi. Mazot Gübre Desteği yattı mı?

Mazot Gübre Desteğini bekleyen milyonlarca çiftçiye müjde geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Çiftçilerimiz için müjdemiz var, bugün yaklaşık 427,5 milyon TL'lik destek ödemelerini üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlayacağız" dedi. İşte Mazot Gübre Desteği sorgulama ekranı...

MAZOT GÜBRE DESTEĞİ SORGULAMA

MAZOT GÜBRE DESTEĞİ YATTI MI?

Bakan Pakdemirli, "Mazot gübre desteği kapsamında 130 milyon 510 bin 158 TL, kırsal kalkınma destekleri kapsamında da 7 milyon 904 bin 951 TL ödenecek" ifadelerini kullandı.

MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ 2021 NE KADAR?

1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak kararla, çiftçilere sağlanan 2020 yılı gübre destekleri katlanmış oldu. Buna göre, katı-organik-organomineral gübre için dekar başına verilmesi kararlaştırılan 10 liralık destek 20 liraya yükseltildi.

2020 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi'nde yer alan çiftçilere, bazı ürünler için mazotla birlikte sağlanan gübre destekleri de iki katına çıkarıldı.

Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında, dekar başına buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için daha önce 8 lira olarak duyurulan gübre desteği 16 liraya yükseldi.

Çeltik, kütlü pamuk, nohut, kuru fasulye, mercimek, patates, yağlık ayçiçeği, soya, dane mısır, kuru soğan, kanola, aspir, yaş çay, fındık, yem bitkileri, zeytin ve diğer ürünlere sağlanacağı belirtilen 4 liralık gübre desteği de 8 lira oldu.

Söz konusu ürünlerde daha önce verileceği duyurulan mazot destekleri aynen devam edecek. Gübre desteğindeki artışla birlikte, toplam destek miktarı da yükselmiş oldu.

  • Mazot Gübre Desteği
  • Mazot Gübre Desteği yattı mı
  • Mazot Gübre Desteği sorgulama
  • Mazot Gübre Desteği 2021
<p>Kırıkkale'de S.Ö., sokak ortasında tartıştığı arkadaşları M.Ö. ile A.E.'yı tabancayla vurarak yar

Sokak ortasında dehşet saçtı

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak