• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
21 Haziran 2021 Pazartesi 19:13 | Son Güncelleme:

Marmara'ya oksijen

Marmara'ya oksijen

30 metreye oksijen basılacak! Marmara'ya 'suni teneffüs' Müsilajın sardığı Marmara Denizi'nin 30 metre derinliğine yerleştirilecek cihazlarla oksijen verilecek.

Marmara'yı saran müsilajın temizliği için seferberlik sürerken denizlerin derinliklerinde oksijen seviyesini artıracak proje bugün başlıyor. Kocaeli Körfezi'nde 4 ayrı noktadan, İstanbul Pendik Marina'nın ise belirlenen bir bölgesinden denizin 30 metre derinliğine ileri teknolojik oksijenlendirme cihazlarıyla pilot uygulama yapılacak. 6-8 hafta sürdürülecek projenin başarısına göre, Marmara Denizi'nin genelinde yaygınlaştırılması veya pilot uygulamanın koy ve körfez gibi kısıtlı alanlarda uygulanması öngörülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 13 günde 4 bin 929 metreküp müsilaj toplandığını belirterek oksijen uygulaması için şöyle konuştu:

BENZER UYGULAMALAR VAR

"Daha önce göllerde yapılan ve başarılı sonuçlar elde edilen çalışmalar var. Benzer bir uygulamayı Marmara'da da yapacağız. Alınan sonuca göre tüm bölgeye uygulayacağız."

Marmara Denizi'ndeki müsilajla mücadele kapsamında belirlenen bölgelerde 30 metre derinliğe cihazlar yardımıyla oksijen verilecek.

<p>Başkan Erdoğan Ayasofya Camii'nin ibadete açılışını sosyal medya hesabından video ile kutladı. Er

Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya'nın Dirilişi' paylaşımı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?