• $8,754
  • €10,3906
  • 495.67
  • 1391.06
23 Haziran 2020 Salı 07:53 | Son Güncelleme:

Mağazada virüs stresine son!

Mağazada virüs stresine son!
- ŞENAY BÜYÜKKÖŞDERE

Türk mühendisler koronavirüs sürecinde mağazada kıyafet deneme endişesine karşı ürünü 15 saniyede sterilize eden ‘Hygiene Box' isimli bir ürün geliştirdi. Ürüne Avrupa'dan da talep var.

Koronavirüsle birlikte, mağazalarda yaşanan kıyafet ya da ayakkabı deneme stresine çözümü Türk mühendisler buldu. 2 ayda geliştirilen Hygiene Box isimli cihazla müşteriler denemek istedikleri ürünleri 15 saniyede sterilize edebilecek. Ürünü geliştiren D2 Grup’un yönetim kurulu başkanı Fuat Dinçyılmaz, Türkiye ve dünyada ilk olacak bu cihaz sayesinde müşterilerin hijyen kaygısı duymadan kıyafet ve ayakkabıları rahatça deneyebileceğini söyledi.

200W UV/C IŞINIYLA

Dinçyılmaz, “Mağazalar açıldı ama yine de insanlar kabine girip kıyafet deneme konusunda çok temkinli. Pek çok kişi bu stresi yaşayacağına hiç alışveriş yapmamayı tercih ediyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak yeni ürünümüzü geliştirdik” dedi. Dinçyılmaz, ürünü şöyle anlattı: “Müşteriler denemek istedikleri ürünleri kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan cihazın özel aparatına yerleştirerek sterilizasyon işlemini 15 saniyede yapabiliyor. Cihaz otomatik iniş-çıkış teknolojisiyle ürünü içine alarak 200W UV/C ışınlarıyla sadece 15 saniyede ürünü steril hale getiriyor.” Yakında ürünün yurtdışında zincir mağazalarda da görülebileceğini ifade eden Fuat Dinçyılmaz, “Yurtiçinden ve yurtdışından markalarla görüşme halindeyiz. İtalya ve Almanya’dan teklifler var. Bunların arasında 800 tane mağazası olan zincirler de bulunuyor. Ayrıca Avrupalı bir oyuncak zinciri de ürenle ilgileniyor. Katar’dan da bir otel ve AVM için talep aldık” dedi.   

OTEL ODASINA AKILLI CİHAZLA 15 DAKİKADA STERİLİZASYON

Yine ihtiyaçtan yola çıkarak otel odalarını sterilize etmek için de bir ürün geliştirdiklerini anlatan Dinçyılmaz, “Cep telefonuyla yönetilebilen ürünü odaya yerleştiriyorsunuz. Odadan çıktıktan sonra telefondan verdiğiniz komutla sterilizasyon işlemini başlatıyorsunuz” dedi. Dinçyılmaz, otellerin uygulamak zorunda olduğu 12 saat kuralını da çözdüğünü belirterek, “Şu anda oteller, boşalan bir odayı yeni bir misafire vermek için 12 saat boş bekletmek zorunda. Bu cihaz ise 15 dakikada odayı sterilize edip, başka bir müşteriye açabilmenize olanak sağlıyor” ifadelerini kullandı. 

<p>Birçok başarılı şarkının altına imzasını atmış olan  ünlü şarkıcı Merve Özbey, geçtiğimiz yıl vef

Merve Özbey'den vefat eden babasına duygusal paylaşım

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu

Ölen çocukların fotoğrafları Gazze'deki bir binanın enkazı üzerinde sergilendi

Kral Kızı Hamamı ziyarete açılıyor