• $ 5,7821
  • € 6,368
  • 270.907
  • 103972
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

KYK burs başvuruları devam ediyor!

KYK burs başvuruları başladı mı? sorusu milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyordu. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvurularının başladığını duyurdu. Peki, 2019 2020 e-Devlet KYK burs başvurusu nasıl yapılır? İşte cevabı…

2019 2020 KYK burs başvurularının başladığını Kredi ve  Yurtlar Kurumu resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Yapılan açıklamada "Sevgili gençler, burs/kredi başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak yüksek öğreniminiz boyunca yanınızda olmaya devam edeceğiz. Başvurularınızı Dijital Türkiye (e-Devlet) üzerinden yapabilirsiniz" ifadelerine yer verildi.

 

 

E-DEVLET KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK burs başvurularının başlamasının ardından nasıl başvuracağını bilmeyen öğrenciler internet üzerinden araştırmaya başladı. KYK burs başvuruları; Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden ya da e – Devlet üzerinden dijital olarak yapılabiliyor. E-devlet kullanıcı adı ve şifresine sahip olan bireyler sırasıyla  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Burs / Öğrenim Kredisi Başvurusu bölümüne gelerek başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Yapılan açıklamada KYK burs başvurularının 21 Ekim Pazartesi günü sona ereceği duyuruldu.


<p>Konumu ve özelliği dolayısıyla Türkiye´nin en farklı camilerinden biri olan Kıble Dağı Camii, den

Karadeniz´in En Yüksek Camisi: Kıble Dağı Camii

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Dünyada bir ilk olacak

Su tutmaya başladı! Ülke ekonomisine 2 milyar liralık katkı