• $8,55
  • €10,0844
  • 495.134
  • 1351.59
27 Mayıs 2021 Perşembe 08:25 | Son Güncelleme:

Kripto paralarda sert düşüş! Bitcoin için uçuk tahmin

Kripto paralarda sert düşüş! Bitcoin için uçuk tahmin

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin 40,000 doların üzerine çıksa da tekrardan düşüşe geçerek son dakika itibarı ile 37 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. Guggenheim'ın baş yatırım yetkilisi Scott Minerd uçuk bir tahminde bulunarak, Bitcoin'in uzun vadeli yatırım olarak elde tutulması halinde 600 bin dolar seviyesini görebileceğini belirtti.

Guggenheim'ın baş yatırım yetkilisi Scott Minerd, Bitcoin'in uzun vadeli yatırım olarak elde tutulması halinde 600 bin dolar seviyesini görebileceğini belirtti.

Hürriyet'in haberine göre kripto para piyasaları son zamanlarda gün yüzü göremiyor. Ülkelerin de kripto paralara karşı cephe alması sorunları artırıyor. Çin'in kripto para madenciliğine getirdiği yasağın ardından İran da 4 aylık süre için kripto para madenciliğini yasakladı.

Bu durum başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar üzerinde satış baskısı yarattı.

SATIŞLAR DEVAM EDEBİLİR

Guggenheim'ın baş yatırım yetkilisi Scott Minerd'in açıklamaları da piyasaları etkiledi. Minerd'in Bitcoin'de satışların sürebileceğini öngörmesi ve kripto paraların önceki zirvelerine dönmelerinin zaman alacağını belirtmesi de fiyatlarda aşağı yönlü baskıyı ortaya çıkardı.

600 BİN DOLAR HEDEFİ

Minder, Bitcoin'in uzun vadeli yatırım olarak elde tutulması halinde 600 bin dolar seviyesini görebileceğini de açıkladı.

FİYATLAR DÜŞÜŞTE

Bu sabah Bitcoin fiyatı 24 saat öncesine göre yüzde 4.03 düşüşle 37 bin 601 dolar seviyesinden işlem görüyor. Etherum fiyatı yüzde 4.39 düşüşle

2bin 673 dolara gerilerken, XRP fiyatı da yüzde 4.38 kayıpla 0,955091 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

  • bitcoin son dakika
  • kripto paralar
  • kripto paralar son durum
<p>Artvin'in Arhavi ilçesinde meydana gelen sel felaketinin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kapisre d

Artvin'deki selde evlerini su basan karı koca, komşularının sarkıttığı iple kurtuldu

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak