• $ 5,7709
  • € 6,3851
  • 276.923
  • 96362.9
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Halkbank kredi kartı yapılandırma ekranı Kredi kartı yapılandırma başvuru şartları nedir?

Kredi kartı yapılandırma ile ilgili Halbank’tan son dakika açıklaması geldi. Halkbank kredi kartı yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? Vatandaşlar gelen açıklamaların ardından başvuru şartlarını öğrenmek istiyorlar. Kart borçlarının yapılandırılması için Halkbank da yaptı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, kredi kartı borçları aylık yüzde 1.10 faiz oranı ile 60 aya kadar sürede yapılandırabilecek. Daha önce konu ile ilgili Ziraat Bankası bir açıklama yapmıştı.

Halkbank kredi kartı yapılandırma başvuru şartları son dakika açıklamasının ardından araştırılan konular arasında yerini aldı. Kredi kartı borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? Kart borçlarının yapılandırılması için Halkbank da yaptı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, kredi kartı borçları aylık yüzde 1.10 faiz oranı ile 60 aya kadar sürede yapılandırabilecek. Daha önce konu ile ilgili Ziraat Bankası bir açıklama yapmıştı. Vatandaşların taleplerine daha hızlı yanıt verebilmek için diğer bankalardan belge getirilmesi zorunluluğunu kaldıran Ziraat dün önemli bir adım daha atmıştı. Şubelere gönderilen yazıda müşterilerden sadece gelir belgesi istenmesinin yeterli olduğu bildirildi. Böylece borç bulunan kartların her biri için ekstre çıkarma zorunluluğu ortadan kalktı.

HALKBANK'TAN KART YAPILANDIRMA AÇIKLAMASI

Kart borçlarının yapılandırılması için Halkbank da açıklama yaptı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, kredi kartı borçları aylık yüzde 1.10 faiz oranı ile 60 aya kadar sürede yapılandırabilecek.

VAKIFBANK KART YAPILANDIRMA DETAYLARI

Vakıfbank kredi kartları, bireysel ve ticari kredilerin yapılandırması paketi açıklandı. Vakıfbank da kart borçlarına yönelik 24 aya kadar yüzde 1,10 60 aya kadar ise yüzde 1,20 aylık faiz ile kredi kullandıracak.

Vakıfbank da kart borçlarına yönelik 24 aya kadar yüzde 1,10 60 aya kadar ise yüzde 1,20 aylık faiz ile kredi kullandıracak. Vakıfbank takipteki kredileri de sıfır faizle yapılandıracağını açıkladı. 100 bin liranın altında takipteki krediler için 12 aya kadar faiz sıfır olacak.

ZİRAAT BANKASI'NDAN MÜJDE!

Vatandaşların taleplerine daha hızlı yanıt verebilmek için diğer bankalardan belge getirilmesi zorunluluğunu kaldıran Ziraat dün önemli bir adım daha attı. Şubelere gönderilen yazıda müşterilerden sadece gelir belgesi istenmesinin yeterli olduğu bildirildi. Böylece borç bulunan kartların her biri için ekstre çıkarma zorunluluğu ortadan kalktı.

Azami kredi tutarı taksitli alışverişler de dâhil kredi kartlarının borcunun tamamını kapsayacak. Hiçbir şekilde müşteriye ilave ödeme yapılmayacak. Beyan edilen borcun daha düşük olması durumunda tahsis edilen kredi revize edilecek. Kredi belirlendikten sonra daha fazla borç çıkarsa değişiklik kapsama dâhil olmayacak. Kredi kartının 31 Aralık 2018 ekstresine yansımayan geleceğe dönük taksitler de kapsama alındı.

Mevcut sistemde tüketici kredilerinde genel sınır olan 36 ay Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) yapılan düzenlemeyle 60 aya çıkarılıyor.

Kredi kartı borcunun başka bankada olması durumunda kredi, borcun ödenmesini sağlamak için ilgili bankaya ödeme yapılması yoluyla kullandırılacak.

KREDİ KARTI YAPILANDIRMA BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Yapılan açıklamanın ardından kredi kartı borcu olan vatandaşlar, Ziraat Bankası'na başvurarak borçlarını yapılandırma hakkına sahip olabilecekler. Uygulama, Ziraat Bankası'na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşları da kapsayacak.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir.

Ziraat Bankası'nın kredi kartı borcuna karşılık vereceği bireysel kredinin şartları da belli olmaya başladı.

Bireysel kredinin en önemli şartı, kredi kartı müşterisi olunan banka tarafından takibe alınmamış olmak.

BAŞVURU NEREYE YAPILIR?

Vatandaşlar kredi kartı borçlarının yapılandırılması için Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapabilecek. Kredi kartı borcu olan vatandaşlar, bu borcunu kapatmak için Ziraat Bankası'ndan "birleştiren ihtiyaç kredisi" alacak. Uygulamadan yararlanmak isteyenler, kimlik belgesi ve gelirlerini gösteren belgeyle Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapacak.

FAİZ ORANI NE KADAR?

Başkan Erdoğan'ın müjdesini verdiği ve kredi kartı borcu olanlara yapılandırma imkanı sunulduğu bu gelişme ile birlikte faiz oranları da en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. 'Kredi kartı borç yapılandırma faiz oranı kaç' şeklinde aratılan sorular ile ilgili Ziraat Bankası'ndan konuyla ilgilli bir açıklama geldi. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama;

"Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır."

HANGİ BELGELER GEREKLİ?

Ziraat Bankası, kredi işlemleri için kimlik belgesi ve gelir belgesi istiyor.

Ayrıca, Son 3 aya ait maaş onaylı bordrosu

Şirket yetkilisinin imza sirküsü

SGK tescil ve hizmet dökümü

Borçlunun gelirinin yetersiz bulunması halinde kefil de istenebiliyor.

KAÇ TAKSİT İLE ÖDEME YAPILIYOR?

Düzenli ve sürekli olduğu belgelenen aylık gelirin en fazla yarısını verilecek kredinin taksitine ayıracak bir işlem yapılıyor.

 Örneğin 3 bin lira aylık geliri olan kredi kartı borçlusunun taksiti en fazla 1500 lira olarak belirleniyor.

Sağlanan kredinin vadesi de borçlunun gelirine göre 24 veya 60 ay olarak belirleniyor.

Kredi kartı borçlarında asgari ödemeyi yapmış olma ya da asgari ödeme yapılmamışsa bile takibe düşmemiş olma şartı aranıyor.

Kredi kartını kullandığı bankayla kart borçları için yapılandırma anlaşması imzalamış vatandaşların kredi talebi de karşılanmıyor.

KREDİ KARTI İPTAL Mİ OLACAK?

Ziraat Bankası, borçlu kartların iptalini de istiyor. Ancak uygun şartları taşıyanlara borcun kapatılmasıyla birlikte yeni kredi kartı da verilebiliyor.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Şinasi Yelkenci, özel bir uluslararası ilaç firmasında paketleme işçisi olarak çalıştığını ve ken

´Deniz Çöpçüsü´ Atıkları Sanat Eserine Dönüştürüyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Tasarımı hazır! Yerli makineli tüfek geliyor

Satranç oynamanın özel taktikleri!