İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0766
  • 5.0049
  • 174.90
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Ocak 2018 başvuru KPSS şartsız sınavsız memur personel alım şartları koşulları nedir

Kamuya alımlar devam ediyor. 2018 yılının başlaması ile yeni ilanlar yayımlanıyor ve binlerce aday kamuda yerini almaya hazırlanıyor. Alım yapan devlet kurumları ve başvuru şartları şöyledir. KPSS ile memur alımı yapan kurum 2018 Ocak ayı KPSS'siz lise mezunu memur alımı başvuruları! KPSS şartı aranmadan memur olmak isteyenlere müjde! KHK ile yeni kadrolar açıldı. Başbakan Binali Yıldırım, 36 bin sağlık personeli, 20 bin öğretmen, Adalet Bakanlığına 15 bin personel, 9 bin 500 diyanet ve diğer kamu personelleri dahil 110 bin personel alınacağını açıklamıştı. Kamuya alımlar her ne kadar KPSS ile olsa da bazı kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Peki Hangi kurum kaç memur alıyor? KPSS şartı olmadan memur alan kurum hangisi? 2018'de memur alımı yapacak kurumlar hangisi? "Ayrıca 2018 bütçesi malum cuma günü Meclis Genel Kurulunda kabul edildi ve yeni yıla inşallah yeni bütçemizle girmiş olacağız. 2018'de devletin verdiği hizmetlerin daha kaliteli bir şekilde daha eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için Sağlık Bakanlığımıza 36 bin sağlık personeli alacağız. Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz ve Adalet Bakanlığında da çeşitli hizmetlerde çalışmak üzere zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi 15 bin personeli istihdam edeceğiz. Ayrıca köylerimizin eksik imam ihtiyacını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına 9 bin 500 kadro vereceğiz, müezzin, imam ve Kur'an öğreticisi olarak buralarda çalışacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı, her geçen yıl her geçen ay yurt sayısını artırıyor Kredi Yurtlar Kurumu... Dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumunun da ihtiyacı olan 10 bin 900 personelin 2018'de işe başlaması için gerekli izinleri almış durumdayız.

x

Ülkemizdeki bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyelerindeki memur personel eksikliklerini karşılamak adına farklı bölgelerde ve farklı pozisyonlarda kamuya memur personel alımı yapmaktadır. Bunun üzerine belirli sınavlardan geçmiş ve eğitimini tamamlamış ancak hala iş bulamayan vatandaşlarımız 2018 yılında iş sahibi olabilecekler. Kamuya alımlar, adayların başvuru şartlarını taşımaları dahilinde yapılacak. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını başvuru süresi içerisinde yapmalıdır. Ocak ayı memur personel alım ilanlarına aşağıdan ulaşabileceksiniz. Ocak ayında kamuya alımlar bazı nitelikler doğrultusunda yapılacak. adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek sağlık problemi olmamak ( engelli alım ilanları Hariç ), Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi genel nitelikler aranmaktadır.

OCAK AYI MEMUR PERSONEL ALIM İLANLARI:

Ocak memur alımı ilanlarına aşağıdan ulaşabileceksiniz. Sizler için aksam.com.tr ekini olarak ocak personel alımı ilanlarını bir araya topladık ve sizlere aşağıda tablo şeklide sizlere sunuyoruz. Aşağıdaki tablo yardımı ile, Alım yapan kurum, KPSS şartı olup olmadığı, son başvuru tarihleri, kadro sayısı ve detaylara ulaşabileceksiniz. İşte Ocak ayı kamuya memur personel alımı ilanları şöyledir.

 

ADAYLARDAN HANGİ NİTELİKLER ARANIYOR?

Ocak ayında kamuya alımlar bazı nitelikler doğrultusunda yapılacak. adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek sağlık problemi olmamak ( engelli alım ilanları Hariç ), Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi genel nitelikler aranmaktadır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan özel olarak kadrosuna göre belirtilen eğitim şartlarını taşımaları, Kurumun belirlediği tarih itibari ile yaş şartını taşımaları ( genellikle 35 yaş şartı ), eğer aranıyorsa Kamu Personeli Seçme Sınavı ve Yabancı Dİl Sınavını taşıma şartları aranmaktadır.

KPSS'Lİ KPSS'SİZ ALIMLAR:

Ocak ayında kamuya alımlar genellikle Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartına göre yapılmaktadır. Adaylar bu yönde, 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir. Ayrıca kamu kurumlarının belirlediği taban puana da uygun olmaları gerekmektedir. Bazı kurumlar en az 50 veya 60 puan ile alım yapıyorken bazı kurumlar ise en az 70, 75, 80 veya 85 puan ile alım yapmaktadır.

KPSS Şartı olmadan alım: Kamuya alımlar her ne kadar KPSS ile yapılsa da bazı kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Özellikle bazı üniversiteler, Belediyeler, Askeri ilanlar veya bakanlıklar bazı ilanlarında adaylardan KPSS şartı aramıyorlar. Bu durum ilanların tam metinlerinde belirtilmektedir.

MEMUR OLMAK İÇİN NE YAPMALI?

Adaylardan 2018 yılında da, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sağlık açısından görevini Türkiye'nin her yerinde yapmasına engel durum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi aşağıdaki nitelikler aranıyor.

MEMURLUK İÇİN KPSS GEREKİYOR

Bir çok kurum adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) şartı aramakta ve kamuya dahil olmak isteyen adaylar bu yönde her sene KPSS ye girmektedir. Lise mezunu olan adaylar KPSSP94, Önlisans mezunu olan adaylar KPSS P93 ve Lisans mezunu olan adaylar ise KPSS P3 puan türünden veya eğitimine göre çeşitli puan türlerinden KPSS ye girerek puan almakta ve adayların bu Puan durumlarına göre kadro giriş ilemleri belirlenmetedir.

BAZI KURUMLAR KPSS ARAMIYOR

Kamuya alımlar her ne kadar KPSS ile olsa da bazı kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Bunun yerine diğer nitelikler sonucunda alım yapıyorlar. Mesela bir çok askeri personel alımlarından, TÜBİTAK, Bazı üniversiteler, Bakanlıklar ve bazı belediyeler adaylardan KPSS şartı aramıyorlar.

Bu yıl ilk çıkan memur alım ilanlarında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Çanakkale Ayvacık Belediyesi, ÖSYM, Yurdışı Türkler ve Akraba Toplulukları şu anda KPSS aramadan memur alacak.

MEMURLUKTA EĞİTİM ŞARTI

Alım yapılacak kadro veya pozisyona göre adaylar gerekli eğitim seviyelerini tamamlamış ve istenilen fakülte veya yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekli. Yurtdışında veya Yurtiçinde farklı yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar bu pozisyon için YÖK'ten denklik belgesi almak zorundadır. Bu bilgi mutlaka ilanların içerisinde verilir.

MEMURLUKTA YAŞ ŞARTI

Adaylar kamu kurum veya kamu kuruluşları tarafından belirlenen yaş sınırları içerisinde olmak zorundadırlar. Kamuya memur alımları'nda genellikle adaylardan 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktadır. Bu yönde bir çok kişi 35 yaşından sonra KPSS'ye girmekte ve malesef sonrasında üzgüntüuye kapılmaktadır. Bu nedenle adaylar mutlaka ilanların metinlerindeki belirtilen yaş şartına mutlaka uygun olmaları şarttır.

MEMURLUK İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular, kurumların belirledikleri tarih içerisinde alınmaktadır. Başvuru tarihleri dışında yapılmış olan başvurular geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır. Bu sebeple adaylar mutlaka ilanların başvuru sürelerini incelemeli ve başvuru süreleri içerisinde başvuru yapmalıdır. Başvurular kurumun belirlediği şekilde, Şahsen, Posta ile, e-posta ile, online veya tercih işlemeleri şeklinde başvuru alınmaktadır. Ayrıca kurumların belirlediği şekilde başvuru yapmayan adayların başvuruları da geçersiz sayılacak.

KPSS ile memur alımı yapan kurum 2018 Ocak ayı KPSS'siz lise mezunu memur alımı başvuruları! KPSS şartı aranmadan memur olmak isteyenlere müjde!  KHK ile yeni kadrolar açıldı. Başbakan Binali Yıldırım, 36 bin sağlık personeli, 20 bin öğretmen, Adalet Bakanlığına 15 bin personel, 9 bin 500 diyanet ve diğer kamu personelleri dahil 110 bin personel alınacağını açıklamıştı. Kamuya alımlar her ne kadar KPSS ile olsa da bazı kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor.  Peki Hangi kurum kaç memur alıyor? KPSS şartı olmadan memur alan kurum hangisi? 2018'de memur alımı yapacak kurumlar hangisi? Ülkemizde bulunan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşları bünyelerinde devamlı oluşan çalışan eksikliğini karşılamak için memur personel alımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz sene memur personel alımları yapıldı ve artık 2018 memur alımı ilanları yayımlanmaya başladı. Adaylar yeni yılda da iş sahibi olabilecek. Memur alımları 2018 yılında da devam edecek. Bazı kurumlar KPSS şartı aramıyor. Memur olmak için ne yapılmalı, memurluk şartları neler, hangi kurumlar memur arıyor? İşte memur alımları ile ilgili yapılan son açıklamalar, başvuru şartı ve işlemleri...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar