• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
28 Mart 2021 Pazar 01:29 | Son Güncelleme:

KOSGEB'in çağrısı yerli otoya da katkı sağlayacak

KOSGEB'in çağrısı yerli otoya da katkı sağlayacak

KOSGEB'in ‘Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı'nın ilk çağrısı kapsamında otomotiv ve elektronik sektörlerinde desteklenecek projelerin Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) gibi projelerde tedarik ekosisteminin oluşmasına da katkı sağlaması bekleniyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ilk çağrısına çıkıldığını duyurduğu KOSGEB programının detayları belli oldu.

SENEYE BANTTAN İNİYOR

Çağrı kapsamında, otomotiv ve elektronik sektörleri öncelikli olarak belirlendi. Otomotiv sanayiinin rekabet gücünün korunarak geliştirilmesi amacıyla, küresel gelişmeler, yeni teknolojiler ve değişen müşteri beklentileri çerçevesinde bu sektördeki elektrikli veya hidrojenle çalışan motorlu kara araçlarıyla pil (batarya) teknolojileri, yakıt hücresi konularında Ar-Ge, inovasyon ve Ür-Ge proje fikirleri desteklenecek. Otomotiv ve elektronik alanlarında projeleri desteklenecek KOBİ'ler, gelecek yıl sonunda ilk araçların banttan inmesinin hedeflendiği TOGG projesi başta olmak üzere elektrikli otomobillere yönelik projelerde tedarik ekosisteminin oluşmasına önemli ölçüde katkı verebilecek. Ayrıca, Türkiye'de bu alanın gelişmesine ve ülkenin elektrikli araç konusunda merkez olabilmesine destek sunulmuş olacak.

ÜST LİMİT 6 MİLYON LİRA

Desteklenecek projelerin süresi, en az 8, en fazla 24 ay olacak şekilde 4 ayın katları şeklinde başvuru sahibince belirlenecek. Destek üst limiti küçük işletmeler için 1.5 milyon lira, orta büyüklükteki işletmeler için 6 milyon lira olacak.

<p><strong>ABD, 2 SAVAŞ GEMİSİNİN KARADENİZ'E ÇIKIŞI İÇİN TÜRKİYE'YE DİPLOMATİK BİLDİRİMDE BULUNDU</

Rusya-Ukrayna krizi nereye gidiyor?

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü

Artvin'de yayla göçleri başladı

3 bin yıllık antik kent bulundu