• $8,3464
  • €10,1934
  • 501.47
  • 1461.39
01 Mayıs 2021 Cumartesi 21:20 | Son Güncelleme:

2021 KOSGEB pandemi desteği kredi başvurularında hangi şartlar aranıyor? KOSGEB faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılıyor?

2021 KOSGEB pandemi desteği kredi başvurularında hangi şartlar aranıyor" KOSGEB faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılıyor"

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), tam kapanma sürecinde milyonlarca işletmeciye 3 yıl ertemeli faizsiz kredi imkanı sunacak. Müjdeli haberi bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile birlikte internetnet aramalarında "KOSGEB faizsiz kredi başvuruların ne zaman başlayacağı ve başvuru için gerekli şartların neler olduğu" merak konusu oldu. İşte 2021 KOSGEB faizsiz kredi için başvuru işlemi ve şartları

Tam kapanma sürecinde KOSGEB faizsiz 3 yıl ödemesiz ve faizsiz kredi başvuruları heyecanla bekleniyor. Pandemi destek kredileri Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama üzerine gündeme geldi. Milyonlarca vatandaşın merak ettiği konuların başında yer alan "KOSGEB kredi başvurusu nasıl yapılır? 2021 KOSGEB faizsiz kredi için başvuru şartları neler?" soruların yanıtlarına ilişkin tüm detayları bu haberimizde derledik.

KOSGEB KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiren 3 yıl ödemesiz ve faizsiz kredi müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Kredi için 3 Mayıs Pazartesi'den itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB'e başvurular yapılacak. Krediden salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketler yararlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonları ilgilendiren müjdeleri peş peşe açıkladı.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU KİMLER YAPABİLECEK?

Esnafa verilen kira desteğinin süresinin 1 ay uzatıldığını belirten Erdoğan, memur maaşlarının da 10 Mayıs'ta hesaplara yatacağını söyledi.Küçük işletmelere faizsiz kerdi müjdesi de veren Erdoğan "KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz. Salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler bu desteğe başvurabilecek. Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacak.

KOSGEB PANDEMİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi'den itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilir.

TESKOMB ve Halkbank aracılığıyla esnafa kullandırdırılan kredilerin taksit ödemelerini 1 Temmuz 2021'e kadar ertelendi. Esnaflara verilen aylık 1000 lira nakdi destek ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresi bir ay daha uzatıldı. İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartıldı ve yeniden başlıyor.

KOSGEB KREDİSİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

KOSGEB NEDİR?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ya da bilinen kısa adıyla KOSGEB, ülkemizde yer alan küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini arttırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun bir biçimde gerçekleştirmek amacı ile kurulmuş olan bir kamu kuruluştur.

KOSGEB, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir.

  • KOSGEB
  • KOSGEB kredi başvuruları
  • KOSGEB faizsiz kredi başvuru işlemi
  • KOSGEB kredi başvuru şartları neler
<p>MGM Hava Tahmin Uzmanı Şahin Şahbaz,</p><p>'Balkanlardan gelen yağışlı ve serin bir hava cuma, cu

Meteorolojiden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Ayvalık'ın kırmızı mercanları keşfedilmeyi bekliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Mayıs 2021)

Arjantin'de ''İsrail'i kınama, Filistin ile dayanışma'' gösterisi düzenlendi