• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
25 Nisan 2021 Pazar 21:48 | Son Güncelleme:

KOBİ'lere 2 yeni kredi

KOBİ'lere 2 yeni kredi

Yapı Kredi Leasing, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile iki yeni Dünya Bankası kaynaklı kredi anlaşmasına imza atarak sektöründe bu kredileri kullanan ilk kurum oldu.

İki kredi de KOBİ'leri desteklemek için kullanılacak.

İSTİHDAM DESTEK

'Acil Durum Şirket Desteği Kredisi' olarak imzalanan 30 milyon dolar tutarındaki kredi, Kovid-19 salgınından etkilenen ve salgının ekonomik etkilerine uyum sağlamayı amaçlayan KOBİ'lerin finansmana erişimini sağlamak için kullandırılacak. 35 milyon Euro tutarındaki 'Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi' ise Türkiye'de kayıtlı istihdamın artırılması amacıyla, proje kapsamındaki 24 ilde faaliyet gösteren KOBİ'lerin yatırım ve işletme kredisi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ayrılacak. Ülke ekonomisine her şartta daima destek olmaya devam edeceklerini belirten Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun "KOBİ'lerimizin ülke ekonomisi için öneminin farkındayız. Bunun için çalışmalarımızda KOBİ'lere ve Anadolu'ya daha fazla odaklanıyor, onlar için daha fazla değer yaratmaya gayret ediyoruz" diye konuştu.

SALGININ ETKİLERİNİ AZALTACAK

Fatih Torun "Sağladığımız 30 milyon dolarlık kaynakla, salgının KOBİ'lerimizin üzerindeki etkilerini en aza indirmeyi amaçlıyoruz" dedi. Torun "Ayrıca ülkemizin istihdamına katkıda bulunmak adına 35 milyon Euro'luk kaynağı yurdun dört bir yanındaki KOBİ'lerle buluşturacağız. Ekonominin bel kemiği olarak gördüğümüz KOBİ'lere daha fazla finansman yaratacak olmaktan ötürü çok mutluyuz. KOBİ'lerin yanında yer alarak ülke ekonomisine ara vermeden desteğe devam edeceğiz" dedi.

<p>Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetleri tarafından etki

MSB: 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır